Kannattaako hankkia imukupilla varustettu dildo?
Senhän saa johonkin kiinni... ei siis tarvi itse pitää kädessä ja kädellä liikutella...ja voi vaikka ratsastaa tai saa takaapäin. Syntyykö sillä siis parhaiten vaikutelma, että on miehen kanssa?
Kommentit (10)
mutta kuulostaa hyvältä. täytynee kokeilla ;)
on varmaa aika kätsy.
Tähän mennessä oon pistäny dildon meijän sänkyjen väliin, siinä se on pysyny aika hyvin.
Minulla on dildo, jossa on jalusta ja 4 imukuppia. Väristin on siinä sijoitettu jalustaan ja kun dildo on aika kookas ei aluksi oikein pysty saamaan sitä niin syvälle, että väristin koskettaisi klittaa. Mutta ehdottomasti kuitenkin paras! Sain sen aikanaan yhdeltä poikakaveriltani lahjaksi.
on sellainen luonnonkumista tehty, aidonnäköinen. Siinä on iso imukuppi ja pysyy hyvin kiinni esim tuolissa, pöydässä, lattialla tai seinässä ;)
siinä ei ole mitään värinää tai moottoria, onpahan vain normaalia kookkaamman peniksen muotoinen ja näköinen. pallitkin on mukana :D
ERITTÄIN hyvä ostos. Mies tykkää katsella kun leikin sillä. Itse masturboin joskus sen kanssa yksinkin.
Jos hommaisin hänelle tuollaisen ja pyytäisin pientä showta nähdäkseni? Mitä te muut vaimot samassa tilanteessa tekisitte?
Vierailija:
Jos hommaisin hänelle tuollaisen ja pyytäisin pientä showta nähdäkseni? Mitä te muut vaimot samassa tilanteessa tekisitte?
Meillä kun mies ei ollut ennen mua edes nähnyt dildoa ja on muutenkin " arka" näissä asioissa.
Itse taas olis kiva kun miestäkin huvittais ottaa leluja mukaan ja nähdä mun käyttävän niitä.
Kuinka monen miehet ovat ostaneet kumppanille s-leluja? Kuinka paljon? Millaisia? Oletko itse ostanut itsellesi? Teille? Miehelle?
Kuinka monen miehet ovat ostaneet kumppanille s-leluja? Kuinka paljon? Millaisia? Oletko itse ostanut itsellesi? Teille? Miehelle?
Ei kylläkään yllärinä, vaikka sellainen oiskin kiva ylläri, vaan ollaan yleensä shoppailtu yhdessä. Siitä jo saa iloa moneksi illaksi, kun on juteltu ja fiilistelty ja mietitty, että mitäs ostetaan, ja mitä sitten tehdäänkään ostosten kanssa... ;)
Perinteisesti ja eniten on osteltu klitoriksen kiihotukseen juttuja, koska ne takaa mullekin kivat orgasmit, ja mieskin tykkää niin osallistua kuin vaan katellakin kun käytän. Pupunkorvadildon olen ostanut joskus itselleni itsekseni. Myös muunlaista sälää on kertynyt: silikonirenkuloita ja käsiraudat ja jossakin multipakkauksessa anustappikin ja sen sellaista. Nyt ihan viimeiseksi on laajennettu valikoimaa sitomiseen tarkotetulla teipillä, muilla sitomisjutuilla ja piiskalla yms. kun alkoi noi ton puolen hommat kiinnostaa...
N35