Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tykkäätkö lapsesi opettajasta? Oletko samalla puolella vai napit vastakkain? miksi?

Vierailija
23.01.2008 |

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lapsella on 4-luokkaan mennessä ollut nyt 6 luokanopettajaa ja aineenopettajat päälle...



Olen tykännyt niistä, jotka ovat rehelliessti ja uuden oppimiselle avoimina yrittäneet perehtyä minunkin lapseni vähän omituiseen sielunmaailmaan ja saaneet hänet oppimaan asioita.



En ole tykännyt niistä jotka omaan erinomaisuuteensa käpertyneinä hoitavat kaikkia asioita samalla tavalla kuin a) se yksi Tommikin silloin 10-vuotta sitten tokieni näin, kyllä tämä tepsii vaikeisiin tapauksiin tai sitten mikään ei tepsi tai b) koulukirjassa neuvotaan. Tapauksessa c eräät ovat kieltäytyneet kokonaan yrittämästäkään opettaa lastani, hänellä kun on erityisstatus.



Vierailija
2/3 |
23.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poikani vasta tokaluokalla. Hänellä on kiva, jämäkkä nuorehko naisopettaja. Mitään sellaista ei ole eteen tullut, että epäilisin hänen asiantuntemustaan lapseni opettajana.



Enemmän kokemusta on perhepäivä- ja päiväkodin hoitajista. Olen aina pitänyt heistäkin. Tunnollisia ammattilaisia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opettaja on laiska paneutumaan ja ryhmän vietävissä.