Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kertoiko teidän mies existänne seurustelun alkuvaiheessa?

Vierailija
26.05.2007 |

Mulla mies on kertonut osasta mutta parista viimeisestä ei halua sanoa mitään koska ovat kuulemma kavereita yhä. Nyt mua häiritsee miksi ei sano mitään ja keitä ne ovat? Eikö olisi luonnollisempaa kertoa, niin voisi olla asian kanssa sinut? Miten teillä toimittu?

Kommentit (12)

Vierailija
1/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja selkeästi käynyt esille kuka menneistä tärkeä, kuka ei.

Vierailija
2/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen tässä asiassa kyllä todella utelias eli minuakin vaivaisi jos mies ei osasta suostuisi kertomaan ollenkaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua on aina suuresti ihmetyttänyt pariskunnat joille exät ovat kielletty puheenaihe.

Vierailija
4/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja juuri se eletty elämähän meistä on tällaiset tyehnyt, eli tavallaan kiitän niitä muutamaa pitkää suhdetta jotka miehellä on takana, ne ovat hioneet hänestä ne enimmät särmät ja " opettaneet tavoille" .

Vierailija
5/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ap:n kysymykseen, lähinnä tulee mieleen, että mies pelkää sinun olevan mustasukkainen ja pilaavan hänen ja exien kaveruuden, jos saat tietää heistä. Toisaalta on melko kummallista, että toisella on kavereita, joista toinen ei saa tietää. Nosta kissa pöydälle. Jos ette voi keskustella edes tällaisesta asiasta avoimesti, mieti, onko suhde jatkamisen arvoinen.

Vierailija
6/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yritin itsekin perustella sitä sillä, että parempihan se on tietää niin osaa suhtautua, puolin ja toisin. Ja olen kertonut, että eletty elämä on rikkaus ja tehnyt meistä tällaisia, mutta silti ei vaan kerro..Mietin kyllä suuresti mikä siinä on takana, kun kuitenkin on kertonut parista jotka ovat ystäviä tänäkin päivänä - eikä kyseessä ilmeisesti ole pelko, että ryhtyisin mustasukkaiseksi. Outoa!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

joitain ihan tavallaan muita juttuja jos puhutaan niin aihe saattaa sivuta exää sen verran että tulee esiin että on joku ehkä ollut joskus kuvioissa, mutta nimiä ei todellakaan kerro, enkä ole itseasiassa alkanut kysymäänkään, sen on sanonut etten minä niitä varmaankaan tunne.



Ollaan puhuttu menneestä seksistä sen verran että tiedän suunnilleen kuinka kokenut hän on, eli suunnilleen taitaa olla exien lukumäärä tiedossa, voihan olla ettei kaikkien kanssa ole tosin seksiä harrastanut, mutta siihen ne jutut ja tiedot jää existä.



No yhden exän tiedän koska tunnen hänet ja tunsin itseasiassa heidät jo silloin molemmat kun olivat vielä yhdessä. Ei olla puhuttu heidänkään tekemisistään sen enempää eli mitä en tiedä niiltä ajoilta omakohtaisesti niin ei mies kerro enkä halua edes alkaa kysymään.

Vierailija
8/12 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja sen verran joskus ollaan " sovittu" että jos tulee tilanne jossa exä tulee vastaan, on kerrottava asiasta, se olisi aika karmeaa jos en tietäisi että joku meidän/hänen kaverinsa olisi myös mieheni exä. Tosin siitä on niin monta vuotta kun ollaan tuo sovittu, että en tiedä muistaisko mieheni enää kertoa, toivottavasti :/

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/12 |
28.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en kysellyt. Tää ex oli jättänyt mieheni, ja ne oli kavereita silti vielä keskenään.

Jossain vaiheessa pistin stopin sille. Siis sille että, aina sain kuulla tästä exästä. Vaikka on kaveri, niin silti voi pikkasen hienotunteisempi olla jutuissaan. Mua ei yksinkertaisesti kiinnostanut koko nainen, ja toisaalta taas rupesin vertaamaan itseäni häneen, tai tuntui että mies vertaa.



Nyt ollaan oltu jo 10 vuotta kimpassa, ja enää vuosiin en ole tästä exästä kuullut mitään, enkä tiedä sitä onko mies kuullut?

Vierailija
10/12 |
28.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan ne osa hänen historiaansa. Siis tiedän suunnilleen kenen kanssa on seurustellut ja mihin aikaan. Selvisivät aikanaan siinä vaiheessa, kun muutenkin kerrottiin taustoistamme, perheestä, opiskeluajoista jne.



Mitään yksityiskohtia seksielämästä tms en haluakaan kuulla, mutta tietysti pieniä tiedonmuruja putoilee huomaamattakin (" X ei yhtään tykännyt suuseksistä" ).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/12 |
28.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tosin kaiken maailman yhdenillanjutuista, mutta sanotaan että muutamaa viikkoa pidemmistä hengailuista. Yhdenillanjutuista on kertonut siinä vaiheessa, jos on käynyt ilmi, että tunnen ko. ihmisen. Ja tää toimii ihan hyvin.

Vierailija
12/12 |
28.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

että mies vaati meidän ystävyyttä. Minä en voinut tyyppiä sietää ja tunsin että joudun tekemään jotakin vasten tahtoani. Tuntui sietämättömältä keskustella naisen kanssa joka kiemurteli ja flirttaili edelleen miehelleni. Ystävyyssuhteen (ex ja mies) lopettaminen oli meidän suhteessa lukuisien riitojen lähde ja kesti kauan ennen kun pääsin yli ex-naisen läsnäolosta koska kaikki aiempi oli tehty exän kanssa. Miehelle hän oli ystävä. Summa summarum, mies halusi kertoa liikaa, minä en halunnut kuulla.