Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Sopiva rangaistus toistuvasta pahoinpitelystä?

Vierailija
30.06.2007 |


Viittaan suhteessa olevaan tai perheväkivaltaan?



Mikä on sinusta hyvä rangaistus miehelle(...voi olla tietty nainenkin)



Mielikuvitusta saa käyttää, keksitään omia :)



Minusta ensinnäkin miehen nolaaminen ystäviensä kuullen naisen



hakkaajaksi tai soitto vanhemmille?



Nämä siis poliisin lisäksi :D

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Moni hakkaaja on itse tullut hakatuksi ja tarvitsee psyykkistä apua oppiakseen hallitsemaan vihantunteensa.



Julkinen nolaaminen toki olisi kutkuttava ajatus. Ilmoitus vaikka työnantajalle ja asiakkaille.

Vierailija
2/3 |
30.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis jos mies pahoinpitelee vaimonsa, niin miespuolisten sukulaisten pitäisi antaa samanlainen hakkaus takaisin. Ja sitten mahdollisimman julkinen häpeä, niin että ne muiden kuvitelmat hyvästä tyypistä kaikkoaa kokonaan. Sitten vankilaan, eikä mitään sääliä, hakekoon terapiaa linnassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

" Pekalla onnyt asiaoita käsiteltävänä ja hänellä saattaa tulla poissaoloja pakkoterapian takia. Hän joutui sinne jatkuvasta väkivaltaisuudesta minua kohtaan."



ja



" Olen niin huolissani Pekasta, onneksi hän nyt aloitti terapian. Siellä käsitellään mm. hänen pitkittynyttä oidipuskompleksiaan ja sisarkateutta. Hän oli herkkä poika ja ymmärrän, että ei ollut helppoa olla koulukiusattu... "





ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kaksi