Mitä mieltä olette äidistä, joka pyytää mummun auttamaan isää vauvahoidossa sillä välin, kun käy itse kaupungilla?
Kommentit (7)
Tiedän itsekin tuollaisen perheen ja ihmettelen kyllä. Tulee ihan sellainen olo, että onko mies tosiaan noin avuton.
Esikoinen kun oli 2kk, mies nosti hoitopöydältä nostamalla YHDESTÄ NILKASTA. Minä huusin kuin syötävä, vauva itse ei tajunnut pelätä.
Vimmattua koulutusta miehelle annoin, mutta kuitenkin pyysin mienen äidin auttamaan miestä jos itse jossain kävin (anoppi siis asui hyvin lähellä) siihen asti että omin silmin näin että mies pärjää vauvan kanssa.
Vierailija:
Esikoinen kun oli 2kk, mies nosti hoitopöydältä nostamalla YHDESTÄ NILKASTA. Minä huusin kuin syötävä, vauva itse ei tajunnut pelätä.Vimmattua koulutusta miehelle annoin, mutta kuitenkin pyysin mienen äidin auttamaan miestä jos itse jossain kävin (anoppi siis asui hyvin lähellä) siihen asti että omin silmin näin että mies pärjää vauvan kanssa.
Siis haloo! Ei ole paljon miehelläsi maalaisjärkeä päässä. Kyllä kai nyt jokainen nainen ja mies tajuaa, ettei vauvaa nosteta nilkasta!
Kuinka te yleensä kehtaatte myöntää kuinka avuttomia teidän miehet on.
Minä kuolisin häpeästä jos olisin ottanut tuollaisen lalluksen.
sitä mieltä että mitä helvattua se mies on kun ei itse hommaa apua jos tarvitsee.