Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä ripulista kärsivälle 3-vuotiaalle ruoaksi?

Vierailija
14.07.2007 |

Kiitos avusta!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja riittävästi nestettä.

Vierailija
2/4 |
14.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikös apteekista saa sitä osmosalia tms., jonka tarkoitus on ylläpitää nestetasapainoa. Yritin saada meidän 3-vuotiasta syömään jotain ripuli/oksennustaudissa ja yllättävän kiltisti se suostuikin. Nimittäin kun itse sain sen taudin, tajusin miten totaalisesti siinä ei halua syödä. Itsellä meni monta päivää etten syönyt juuri mitään.



Herkut tapaa laskea lapsilla taudeissakin. Saahan niistä suoloja ja energiaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On tämä nettiaika loistavaa!



ap

Vierailija
4/4 |
14.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kamalasti mitään tosi sokerista, saattaa pahentaa oireita. Nykyään on ohjeena, että mahdollisimman normaalisti kun syö, niin hyvä, ulosteen mukana poistuu pöpöjä elimistöstä. Jos siis vaan pystyy syömään mahdollisimman normaalisti.



Itse suosin puuroa, koska mietoa ja vatsaystävällistä ja sisältää kuituja = massaa, joka tulee suolistosta myös ulos ja kerää niitä pöpöjä.



Ja sitten tietty klassinen mustikkakeitto, riisimurot..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi seitsemän