Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Exä ja lapsien tapaaminen?

Vierailija
28.06.2007 |

Mitä mieltä olette?



Olen kahden lapsen yh, seurustelin eron jälkeen yhden miehen kanssa n. puoli vuotta.



Olemme tästä miehestä eron jälkeen tavanneet toisiamme n. kerran viikossa ja mies on hoitanut lapsia aina silloin tällöin, mutta kun tapasin uuden miehen, ex alkoi pommittaa minua viesteillä, kukkasilla, lahjoilla yms. Pyysin miestä lopettamaan, mutta jatkoi vaan, vaikka sanoin asiasta usean kerran ja painokkaasti, viestejä vaan seurasi, sitten syyllistäviä viestejä, ja sen jälkeen yrityksiä päästä meidän kotiin, tulla mukaan mihin menenkin jne.



Nyt sanoin, ettemme voi enää tavata kun joka kerran kun on nähnyt lapsia (ja mua siinä samassa), alkaa taas se pommitus. Nyt ex on sitä mieltä, että hänelle kuuluu tietyt tapaamispäivät ja että hänen olisi päästävä esim. kesälomalle meidän mukaan, hänen pitäisi voida viettää arkea meidän luona jne.



Onko oikein, että en anna ex poikaystävän tavata lapsia puolen vuoden tapailumme jälkeen ( näimme toisiamme n. kaksi kertaa viikossa). Lapsilla on jo isä, enkä haluaisi jakaa lasten arkea moneen osaan, enkä taatusti ottaa ex-poikaystävääni meille joka viikko edes yhtenä päivänä? Lapset tykkäävät kyllä tästä miehestä, mutta en itse näe, että olisi sen kiintyneempi kuin muihinkaan miespuolisiin ystäviini.



Kertokaa mielipiteitä, olenko julma sika vai mitä?



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ex syyllistää mua melko pahasti ja väittää, että sekoitan suhdejutut ja lapsijutut väärällä tavalla toisiinsa, hyvä kuulla muidenkin mielipiteitä, muita vielä?

Vierailija
2/2 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutenkin vaikuttaa aika oudolta ahdistelijalta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi