Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Renault Megane Breakista vm. 2003 ylospain? Farkkumallinen? Kannattaako hankkia 4 henkiselle perheelle? Toimiiko suht ok vai onko rapea ranskalainen?

Vierailija
28.06.2007 |

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Mietittiin sitikan ja rellun välillä ja ehdottomasti rellu on ollut parempi ostos!

Vierailija
2/6 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siskoni joutui pahaan kolariin, kun vastaantulija ajoi suoraan päin: Renault Megane Break (vm. 2004) meni lunastukseen mutta systeri säilyi naarmuitta!



Ensihoitajat sanoivat paikanpäällä, että pienemmällä autolla ei olisi selvinnyt. Muuten toimivuudesta en tiedä, mutta samanlaisen hankki ruttuun menneen tilalle, joten ilmeisesti on muutenkin ollut tyytyväinen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja Megane tuohon Laguunaan verrattuna oli huomattavasti " peltisempi" ja ahtaampi.

Lagge kyllä oli ihana ajaa ja tilava =)

Vierailija
4/6 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta meillä on ollut moottoriongelmia, en tiedä täsmälleen nimeä, mutta yksi sylinteri on tippunut pois, ja auto rupeaa tärisemään. tämä vika on korjattu jo 2 kertaa. ja soratiellä ajaessa ( tosi huonolla tiellä) on vaihde usein hypännyt pois päältä. toi moottoriongelma on kuulemma aika tyypillinen rellun vika.

Vierailija
5/6 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

vuosimallia -02 tai -03. Kerran tarvinnut korjata tuon jonkun mainitseman tärinävian takia, muuten pelaa kuin enkeli. Oikein passeli lätkäkassinkuljetusauto! On meidän ns kakkosauto, tykkään kovasti. Parasta on radionsäätönapit ratinvieressä; ei tarvi ojennella.

Vierailija
6/6 |
28.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitään vikoja ei ole ollut! Mietittiin sitikan ja rellun välillä ja ehdottomasti rellu on ollut parempi ostos! Suosittelen!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kolme