Onko tää palsta täys jotain ihme
hyypiöitä, jotka haukkuvat toisten valinnat ja teot. Mä en kuitenkaan tosielämässä ole ikinä tavannut tälläisiä ihmeäitejä jotka pitävät itsensä kaiken yllä. Tuntuu että on väärin viedä lapset hoitoon, sopivaa lapsilukua ei ole, kaikki huolensa kirjoittaneet ovat provoja tai porvoosta, ym, ym.
Mistä te ihmeäidit olette?
Minulla on aika laaja ystäväpiiri, pystymme keskustelemaan ikäviäkin asioita. Täydellistä ihmistä ei ole olemassakaan.
Kommentit (7)
kun saavat mollata muiden tekemisiä. Ja helppohan se on täällä nimettömänä ammuskella pusikosta.
Mä ajattelen, että noilla ilkeilijöillä on itsellään oikeasti tosi paha olla. Tasapainoisella ihmisellä ei ole tarve piikitellä muita edes näin virtuaalisesti.
t. eräs, jota varmaan kohta haukutaan jeesustelijaksi tms.
palstaa kivana, mut nykyään pyörii ihan kummia tosiaan. Moni purkaa myös pahaa oloaan täällä ja laittelevat provosoivia viestejä. Säälittäviä äitejä. Nautin asiallisista ja mukavista ketjuista, joissa pilke silmäkulmassa ja ketään ei hakuta valinnoista ym.
nimettömänä ja kasvottomana on niin helppo, mut kyllä tälläkin tarvetta on, sääli vaan heitä, jotka oikeesti hakevat myötätuntoa tai asiallista keskustelua ja saavat törkyä takasin
Sellainen musta-valkoisuus -ajattelu on hyvin yleistä. Mutta mitäpä pienistä - hauskaa täällä ainakin on!
Vierailija:
Mä ajattelen, että noilla ilkeilijöillä on itsellään oikeasti tosi paha olla. Tasapainoisella ihmisellä ei ole tarve piikitellä muita edes näin virtuaalisesti.
t. eräs, jota varmaan kohta haukutaan jeesustelijaksi tms.
t: vitonen
mutta onnekseni täällä on myös viestiketjuja, jotka hauskuuttavat minua. Kiitokseni näistä viestiketjuista kaikille Teille asiallisesti ja huumorilla kirjoittavat :)
Oikeassa elämässä kukaan ei ole minulle koskaan inhottava, mutta täällä on kyllä haukuttu vaikka miksi. Olen oikeasti varsin onnellinen ja elämässä hyvin pärjäävä, vaikka joidenkin mammojen mielestä olen tehnyt kamalasti vääriä valintoja elämässäni.