Ootteko olleet kylpylälomalla Baltiassa? Mitä kokemuksia?
Kiinnostaisi kylpyläloma, joku pidennetty viikonloppu ja auto otettais mukaan, Helsingistä lähtö. Esim. Latvia, Liettua tai Viro. Onko kokemuksia - edullista ja hyväähän tässä ollaan hakemassa ja mukaan tulee 6 v. poika.
Kommentit (6)
Useimpiin isoihin mäkiin taisi pituusraja olla 120 cm, eli sitä pitemmille hurjapäille paikka on ihan unelma! :)
Puiston nettisivut eivät näköjään toimi tällä hetkellä. Mutta siellä tosiaan on paljon liukumäkiä, lastenallas, pitkä virta-allas sisällä ja ulkona ym.
7
viihdekylpylä Tervis Paradise on lapsen kanssa tosi kiva paikka, muut kylpylät tuolla päin on uskoakseni enemmänkin terveyskylpylöitä.
nähden vähän vaihtelua Helsingin uimahalleihin tottuneelle. (Täällähän on melkein kaikissa niitä hierovia vesisuihkuja ja poreallas, höyrysaunakin vakiona melkein kaikissa)
Lapselle ja miehelle olis varmaan mahtavaa, jos olis joku liukumäkikin, mutta pääasia, että mahtuu pulikoimaan, eikä kamalan paljon paheksuta lasta altaassa. ap
Tervise Pärnussa on hyvä, Tallinnassa Kalev Spa