Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiitos, viimeinkin jotain mikä paransi minut tästä palstasta.

Vierailija
16.10.2006 |

Toi pitkä ketju justimiehestä on provo. Olen istunut täällä tuntikausia ja tässä rupeaa vähitellen tunnistamaan tyylejä. Tän saman provoilijan kynästä on myös tuo toinen provo, kummijuttu. Vastailee siinä myös itselleen, saattaa jopa olla sekä haukkuja että haukuttava yhtä aikaa. Luin juristiketjua nyt vasta ja kyllä oli kylmäävää löytää tuo sama " ääni" sieltäkin. Pikkuasioista huomaa juttuja. Siitä miten käytetään kappaleita, välimerkkejä. Tämä trolli on molemmissa ketjuissa todella monisanainen, pitkät sepustukset. Plääh. Hasta la vista.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ten tosiaankaan vastaillut itselleni :P. Mikä intressi mulla olis keksiä tällainen juttu? Ja mikään kummijuttu ei ole mun kirjoittama, enkä muutenkaan ole aiemmin aloittanut kuin pari ketjua. MUTTA täällähän aina huudetaan provoa tilanteessa kuin tilanteessa.. Tosi vaan on joskus tarua ihmeellisempää..

Vierailija
2/5 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotkut viestit ja tyylit täällä on ihan tunnistettavia jne., mutta just tuo juristitarina on ihan normaali tyypillinen juttu, missä ihminen haluaa apua/mielipiteitä. Koitahan ap vetää vähän tarkempia johtopäätöksiä. Ettet vaan ap ole henkilö, joka just yhdessä viestissä sanoit minulle tuntevasi minut, olevan " ystäväni" , ja että riittää juoruamista...Olipa lapsellinen kommentti siinä. Pieleen arvailusi ainakin meni, sillä minulla ei ole niin tyhmää ystävää kuin sinä :-).

Ja tsemppiä sinulle, siis juristi-ketjun ap, sen juristisi kanssa, kyllä se tilanne siitä varmaan vielä rauhoittuu. Ja yritä olla easy ja ei kovin mustasukkainen, juristisi saattaa vain tuntea just sitä ahdistusta mitä nämä meidän miehet lähes kaikki tuntevat, kun nainen yrittää vähänkin omistaa tai kontrolloida ja olla mustasukkainen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan normaali tilanne. Itselläni suurinpiirtein ihan sama tilanne, mutta mies vaan ei ole juristi, vaan lääkäri :-)

Vierailija
4/5 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiitos kun valaisitte. Palstailu jäänyt vähemälle tänä viikonloppuna :)

Miks ei vois olla totta? Siks kun mies on juristi vai? :D



5

Vierailija
5/5 |
16.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


kiitos kun valaisitte. Palstailu jäänyt vähemälle tänä viikonloppuna :)

Miks ei vois olla totta? Siks kun mies on juristi vai? :D

5

Aivan normaalia parisuhdespekulointia, mielenkiintoista sinänsä, mies on komea, koulutettu, miehekäs, itsevarma, kaiken kaikkiaan ihana, mutta toki hiukan itsekäs ja varmaan pikkuriikkisen myös sovinisti...Mutta ihan normaali mielenkiintoinen tarina. Ja juristin avovaimo on oikein miellyttävä neitokainen, joka aivan oikeutetusti pohtii miehen viettelys-luotettavuutta liittyen miehen aktiiviseen työelämään, jossa mies joutuu useinkin olemaan tekemisissä vastakkaisen sukupuolen kanssa. Ei mitään pahaa sanottavaa ainakaan minulla siitä ketjusta, täysin ok ja aivan normaalia elämää. Tämän meidän ketjun ap vaan ei ole tainnut kokea normaalia elettyä elämää ollenkaan. Kun kaikki on suurinpiirtein provoa hänen mielestään. Hän taitaa täällä aina huudella tuota provo-sanaa.