Isä puolusti tyttöään! HIENOA!! 7v sai kuulla kunniansa!
Luitteko Iltalehden sivuilta tänään ?
Onpahan taas yksi koulukiusaaja vähemmän! Hienoa toimintaa isältä!
Mutta varmaan syyte odottaa ja kiusaajaparka onkin se uhri...
Kommentit (5)
mutta tähän se lopulta menee, jos asioihin ei puututa. Kiusaamisiin pitää puuttua välittömästi, eikä ajatella, että kyllä se siitä ajan kanssa helpottaa. Koulusta pitäisi ottaa yhteyttä kiusatun ja kiusaajaan vanhempiin ja keskustella asiasta yhdessä.
Jos kiusaaminen jatkuu pitkään, eikä mitään tapahdu, tuollaiset tapaukset ovat ihan ymmärrettäviä. Itse luultavasti toimisin samalla tavalla, jos muu ei auttaisi.
mutta ei nuo lässytykset kiusaajiin tehoa!
ainakaan pojan suhteen koska ei tuntenut tätä edes ulkonäöltä. Miksei esim pitänyt tiukkaa puhuttelua? Järkyttävää toimintaa aikuiselta ihmiseltä.
Vierailija:
Itse luultavasti toimisin samalla tavalla, jos muu ei auttaisi.
mutta koska kiusaaminen ei ole loppunut, niin päätti lopettaa sen itse!
ja antoi varmasti tytölleen hyvän mallin siitä, että isään voi aina luottaa! Että isä ottaa tosissaan tytön ongelmat. Ei vähättele niitä! Isä puolustaa lastaan!
Ei muuta kuin nyrkit viuhumaan, ei kannata edes yrittää puhumalla.