Onko joku syönyt Imedeen kapseleita ihon parantamiseksi tahi muuten?
Sairaan kalliita ja itse pidän humpuukina, mutta onko niin?
Kommentit (5)
Olen atooppinen, nuorena olin sitä tosi, tosi pahasti. Ihottumaa tuli ihan sen vuoksi, että iho oli niin sairas. Poskista kuulsi siniset verisuonet läpi.
Silloin aloitin ensimmäisen kerran syömään. Kaulassa oleva pysyvä ihottuma parani. Uskon, että iho paksuni niin, ettei ihottuma enää päässyt lyömään läpi. Söin silloin ehkä nelisen kuukautta.
Sitten otin toisen kuurin ehkä vuotta myöhemmin. Tämän jälkeen on naamani ollut ihan normaali, eikä verisuonet paista.
Tämä tapahtui joskus 8 vuotta sitten. Nyt aloitin uudestaan, kun vietävä noita ryppyjä alkaa tulemaan. Sain edellisen kerran niin vahvaa näyttöä, että päätin alkaa hoitamaan itseäni uudelleen. Kuukausi takana, eikä tässä ajassa se vielä näy.
Niin, en tosin käyttänyt imedeeniä, vaan vividaa. Sama aine kuitenkin.
Tosin myös karppaan, joten iho ei muutenkaan ole enää kuiva.
eli kala-allergiset eivät saa niitä syödä. Ei ole öljyä kuitenkaan.
syvänmerenkaloista. lykopeenia tomaattiuutteesta ym.
Että en minä pidä minään humpuukina.