Radiotoimittaja vastailee hetken kysymyksiin!
- Paikallisradio
- 23.v.
- Yksi lapsi (9kk)
- Naimisissa
Kommentit (3)
Eli aamulähetys kestää klo 6-9 ja töihin tulen silloin vähän ennen 5. Lehdet käydään tarkasti läpi, samoin faksit ja emailit.
Koska kyseessä on paikallisradio, on hyvin tärkeää tiedottaa/kertoa paikkakuntaa koskevista asioista.
Iltapäivän lähetys on 2-5.
LÄhetyksessä jutustelen tietyn ohjelmiston mukaan biisien välissä. Mukana on lehtikatsausta, kilpailuja ym.
Lähetysten välissä tehdään haastatteluja, käydään infoissa, lehdistötilaisuuksissa ym.
Päivät on tosi työntäyteisiä, vaikka tekniikka mahdollistaakin hyvin paljon... :0)! paljoa ei ole aikaa esim. syödä tms ;).
Rakastan työtäni ihan kamalasti, vaikken vielä mikään ammattilainen tai " vakkari" olekaan. Toiveena kuitenkin olisi saada vakipaikka nimenomaan tältä radioasemalta.
ap
Kyllä mä aika paljon olen, tosin olen vielä äippälomalla, joten teen freelancena. Olen ns. hälytysvalmiudessa, aina kun tarvitaan tekijää :0)!
ap