Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko teillä tällasia ystäviä?

Vierailija
08.04.2006 |

Ei olla kaverin kanssa puhuttu aikoihin koska olen ollut pitkään sairaana ja hän tietää sen. Laittoi pari päivää sitten mailin joka oli n. sivun mittanen. Kertoi että on aikataulu tosi täynnä ja ovat lähdössä matkoille ja heillä ollut sitä ja tätä sairautta. Koko mailissa oli yksi lause koskien minua: " toivottavasti voit paremmin" . Sitten oli toinen lause jossa sanottiin että jokohan pian ehditään nähdä.



En oo jaksanut mailata tai soitella tälle kaverille nyt sairaana koska useimmiten hän puhuu vain itsestään ja lapsistaan... tavallisesti se on mulle ihan ok että hän purkautuu mulle mutta en nyt jaksa sitä kun oon huonossa kunnossa ite. Tuntui vaan vähän loukkaavalta kun tietää että olen ollut sairaana ja meilläkin on lapsia niin ei edes kysy niiden kuulumisia tai mitään muuta.



Onko teillä monellakin tällasia ystäviä? Jaksatteko niitä loputtomiin vai onko jossain vaiheessa tullu välirikko? Ootteko koskaan sanoneet että he puhuu paljon itsestään, mitä ite siihen sanovat?



Tää kaveri on kyllä muilla alueilla tosi huomaavainen ja mukava ystävä mutta tämä puheliaisuus omasta elämästä joskus väsyttää.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

n malliin:" minä minä minä..."

Vierailija
2/4 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ilahtuisit saadessasi viestin ja kuullessasi, mitä hänelle kuuluu.



Itse tykkään eniten viesteistä, joissa ystävät kertovat omia kuulumisiaan. Kyselykirjeet tökkivät, niihin tuntuu olevan " pakko" vastata.



Voithan itsekin kirjoittaa pitkän kirjeen jossa kerrot omia kuulumisiasi.



Minusta loukkaannuit turhasta. Itse olisin mielissäni tuollaisesta kirjeestä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

yleensä heitän alkuun perinteiset, mitä kuuluu?

siihen vastataan, niin tiedän. pyydä ystävääsi käymään teillä ottaa vähän videon pätkää, niin voi sit siitä kirjoitella sulle niin tulee parempi mieli.

Vierailija
4/4 |
08.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Odottasin sillon jotenkin enemmän huomaavaisuutta tai ainakin sitä että ei kerro ummet lammet omista kiireistä vaan jos haluaa kuulla mitä kuuluu niin kysyy (ei siis edes kysynyt).



Kuten sanoin yleensä tää on musta ihan ok mutta välillä väsyttää kun puheenaiheena on yleisesti hänen asiat. Ehkä mulla ei oo niin paljon vaikeuksia kuin hänellä yleensä tai jotain kun ei oo tarvetta niin puhua samoista jutuista.



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kuusi