Vaunujen säilyttämisestä sisällä? (pieni eteinen jne.)
Meille on pian tulossa esikoinen ja mietin noiden vaunujen kanssa olemista. Muuten kotona (rivitalo) tilaa riittää mainiosti, sisällä vaunujen ainoa hyvä säilytyspaikka on työhuoneemme. Tuulikaappi kun on ihan mitätön ja eteinen kaikessa tilavuudessa väärän mallinen (liian kapea tila).
Miten nuo vaunut sitten saisi ulkoa tuotua aina työhuoneeseen niin ettei kaikki paikat sotkeentuisi matkalla? Miten te muut toimitte? Pyyhittekö renkaat aina jollain rätillä, onko teillä renkaisiin ostetut suojat? Jotain muita hyviä niksejä?
Kommentit (2)
3 ekaa kuukautta niissä. Sitten niitä alettiin säilyttää olohuoneessa, koska siitä oli käynti parvekkeelle, jossa lapsi nukkui päivisin, olivat siis parvekkeen oven edessä aina lähtövalmiina. Tämä oli kerrostalossa.
Rivitalossa asuessamme vaunut taas säilytettiin yläkerran rappujen alla, sama omakotitalossa, jossa vm. tosin vaunuihin laski aika paljon pölyä eli en suosittele, jos näin käy. Omakotitalossa, kun asumme 2 kerroksessa, niin vaunut oli mös päivisin alakerrassa se paikka, jossa vauva oli paljon kissaverkolla varustettuna vileä sattumoisin kun vaunut oli myös kissan lempipaikka.
Tuskin montaa euroa ja ne suojat sopii kyllä minkä merkkisiin vaunuihin vaan.