murheet mullakin, mut en meinaa jaksaa lorppoa 3kk vauvaa. Jos ei rahjaa, niin sitte pulputtaa ihan koko ajan, joskus jopa unissaan aantelee.
Kommentit (7)
Meinaatko että tahallaan on ilkeä ja vaikea?
en todellakaan ole provo, hassua kun ei saa olla onnellinen äitiydestään, toisessakin ketjussa samaa asiaa puitiin äsken
Mulla on kolme lasta ja nuorin kohta kolme kuukautinen. Joskus kyllä tuntuu ettei ole hetkenkään hiljaisuutta ja meinää pää räjähtää.
Äsken kaikki lapset olivat ulkona, vanhimmat leikkivät ja vauva nukkui vaunuissa. Oi mikä ihana hiljaisuus, join kupin kahvia ja ajattelin!!!
Ei sitä kauaa kestänyt, mutta nyt taas jaksaa paremmin.
On hyvä ilmaista välillä myös turhautumista, niin kauan kun lasta ei satuteta. Ollaanhan me aikuisetkin erilaisia, toiset " rähjää" enemmän kuin toiset- ja mielialat vaihtuvat kuin sukat jalassa. :)
Vierailija:
en todellakaan ole provo, hassua kun ei saa olla onnellinen äitiydestään, toisessakin ketjussa samaa asiaa puitiin äsken
noin pessimisti ole. Mun vauva on vasta 2 viikkoa ja ihanaa on kyllä ollut, en vois ikinä sanoa, että en jaksa vauvaani