Milloin olit ekan kerran " viihteellä" lapsesi syntymän jälkeen?
Kommentit (15)
Hieman täytyy äiti-ihmisellä olla vastuuntuntoa ja jättää baariörvellykset väliin. Oikein kuvottaa kuinka vastuuttomia ämmmät on! Lasten äidin paikka on kotona. Piste.
Päiväsaikaan syömässä kylläkin ym...
Ja seuraavan kerran 5 kk iässä, silloin oli työporukan juhlat ja menikin vähän pidempään ;)
Jäi Isänsä kanssa kotiin. En näe asiassa mitään ongelmaa. Teki vaikean raskauden ja alku-äitiyden jälkeen hyvää päästä hetkeksi irtautumaan.
enkä oo kertaakaan sen jälkeen käynyt, lapsi nyt 3v5kk ja toinenkin jo 1v3kk.
Alkoholia join ekan kerran sairaalasta kotiutumispäivänä, kun joimme miehen kanssa shampanjaa esikoisen syntymän kunniaksi.
Ei ole koskaan kiinnostanut. Leffassa käyn miehen kanssa lähes aina kun vauva on sairaalassa
Vierailija:
Ei ole koskaan kiinnostanut. Leffassa käyn miehen kanssa lähes aina kun vauva on sairaalassa
odotatteko että lapset muuttaa kotoa ennen kuin minnekkään voi lähteä?
on pitkäaikaissairas lapsi, joka viettää sairaalassa suuimman osan ajasta, ei se lapsen sairaalaan jättäminen yksin yöksi tunnu maailmanlopulta. Ja jos ei kävisi joskus jossakin ja saisi vähäksi aikaa muuta ajateltavaa, niin kyllä aika äkkiä rupeaisi näkemään pikku-ukkoja ja vaaleanpunaisia norsuja.
Vierailija:
Hieman täytyy äiti-ihmisellä olla vastuuntuntoa ja jättää baariörvellykset väliin. Oikein kuvottaa kuinka vastuuttomia ämmmät on! Lasten äidin paikka on kotona. Piste.
Missäs teidän perheessä on isän paikka?
Lapsi ei ollut kotona ennen torstaita.
Bailaus ei kiinnosta siellä en ole käynyt mutta miehen kanssa otettu vapaata jokunen tunti kun lapsi täyttänyt sen 1v.
kun olin kaverien kanssa ulkona syömässä. Viisi tuntia pystyin olemaan poissa, kun piti lähteä kotiin. Vauva ei suostunut syömään mitään, kun ei saanut tissiä!