Lue keskustelun säännöt.
Raskaana ovelat!! käytättekö semmottista turvavyön alentajaa autossa?
29.10.2005 |
kannattaako semmottinen ostaa vai onko turha vimpain?
Kommentit (6)
turvavyö tulee asettaa reisien päälle, mahan alle, itselläni pysyy aivan hyvin ilman mitään alentimia. mutta jos on rahaa, niin eihän siitä haittaakaan ole.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Niin myös monissa muissa autoissa, eli rahan hukkaa.
pysy vatsan kannalta turvallisen alhaalla, ainakaan jos itse olet ratissa etkä voi koko ajan nykiä turvavyötä alemmas.
Mulla ei ole ollut kyllä mitään ongelmia turvavyön kanssa muutenkaan, vedän sen mahan alta ja kiristelen aina kun muistan. Huuto.netissä näytti muuten olevan ainakin yksi alennin myynnissä edullisesti, jos jotain kiinnostaa.
Tosi kätevä ja tuntui selkeästi paremmalta pitää turvavyötä päällä alentimen kanssa kuin ilman sitä. Sitäpaitsi onhan se ihan selvä juttu että paine kohdistuu alentimen kanssa enemmän reisiluiden päälle kuin suoraan vatsaan, jos sattuisi onnettomuus.