Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Riippumatto vauvan ensisänkynä
24.05.2006 |
Onko käyttökokemuksia riippumatosta vauvan sänkynä? Vauvatarvikkeiden nettikaupoista näitä löytyy ja siellä kerrotaan, että riippumatossa (vauvankokoisessa tietenkin) vauva nukkuu tyytyväisenä ja paremmin kuin " selän suoraksi pakottavassa" sängyssä. Riippumaton voi ripustaa pinnasänkyyn tai erilliseen telineeseen. Kuulostaa mielenkiintoiselta. Kannattaisikohan kokeilla?
Kommentit (3)
meillä eli hieman vastaava systeemi ensisänkynä ja hyvin on vauva nukkunut. Tilasin sen reilusta kaupasta nimeltä uusivaihde. Iloinen maapallo oli toinen missä näytti olevan, mutta kalliimmalla. Ja kaupan päälle tää on nätti ja symppis.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Minä en tykännyt, eikä kyllä tykännyt kumpikaan vauvoistakaan. =(
Oli jotenki hirmu kiikkerän oloinen, eli vaikka sääti reunat kuinka korkeiksi niin tuntui että vauva keikahtaa reunan yli. Kumpikaan vauvoista ei alkanut siinä nukkumaan.
Samaa sanoi myös ystäväni jolla oli myös tällainen.