Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko yleistäkin, että ensimmäiseen ivf-hoitoon pääsee ilman jonotusta?

04.09.2008 |

Soitin Kanta-Hämeeseen, jotta pääsisin ivf-jonoon ja siellä sanottiin että heti kun ollaan itse valmiita niin voidaan aloittaa. Vasta toista hoitokertaa joutuu jonottamaan. Luulin ettei näin voi käydä kuin yksityisellä?;)

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ainakin oli jonotusta enemmän kun tarpeex. Ensin oman lääkärin ajasta odotimme puoli vuotta ja sitten lapsettomuuskliniikan ekan käynnin jälkeen meni toiset puoli vuotta että pääsimme tähän ekaan ivf-hoitoon. Nyt kolme piikkiä takana.

Vierailija
2/3 |
08.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja varmistaa, että onko tosiaan niin ettei tarvitse jonottaa..sitten jos kaikki muutkin odottaa tammikuulle, jotta saa samalla lääkekatolla 2 hoitokertaa samalle vuodelle, niin voikin olla jonotusta. Onpas outoa kyllä, että pystyvät minulle lupaamaan hoitojen aloitusta heti kun haluan!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.09.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pohjois-Karjalan keskussairaalaan pääsi ihan heti, kun omaan kiertoon sopi. Ei mitään jonoja ollu. Eli kyllä se mahdollista on.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi neljä