Siis onko tuo aamulypsy oikeasti jonkun mielestä hyvä?
Järkyttävää kuraa. Aikuiset miehet puhuvat vain alapääjuttuja ja aikuinen nainen tirskuu.
Kommentit (10)
En tykkää. Jauhavat typeriä juttuja, biisejä soitetaan todella vähän tunnin aikana, ja juttujen taso on alhainen. En tykkää Jaajosta yhtään.
Ainoa aamuohjelma mitä jaksaa kuunnella, pienessä aamuväsyssä niiden jutut piristää ja tulee hyvälle mielelle. Iltapäiväjuonnot onkin niin tylsiä joka kanavalla. Kaksimielisyydet on mun juttu ja kaveripiirissäkin niitä viljellään, eikä kukaan ota nokkiinsa.
[quote author="Vierailija" time="03.07.2015 klo 15:04"]Järkyttävää kuraa. Aikuiset miehet puhuvat vain alapääjuttuja ja aikuinen nainen tirskuu.
[/quote]
Ennen oli. Tuossa 10v sitten. Ei enää.
No usein aamulla tykkäisin bussissa kuunnella jotain kivaa aamuohjelmaa, mutta vaikka surffaan kanavalta toiselle niin aivan järkkyttävää länkytystä tulee lähes kaikilta kanavilta.
Puheet ovat tyhmiä, omasta itsestä höpöttämistä, pinnallista ja monena aamuna oikein oksu meinaa lentää kun joka kanavalla puheenaiheet ovat "tissit", "perseet" ja "persepanot". Ei tee mieli kuvitella minkälaisia aamuohjelmia meillä on viiden vuoden päästä, jos tilanne jatkuu.
Ja mä en ole mikään tiukkapipotäti. Tyhmyys on vaan tylsää. Alatyylinen tyhmyys vielä tylsempää. Soittolistat ovat puuduttavia ja asemien puffaama musa on yleensä aikamoista shaibaa.
Yleensä kun alkaa kuvottaa, siirryn BBC:lle. Siellä sentään pidetään kuuntelijoita älykkäinä olentoina.
Mä en jaksa kuunnella sitä Annia yhtään. Ennen tykkäsin mutta nyt en enää kestä sitä kiherrystä. Ärrrrrsyttää ja moni muu on sanonut samaa. Jaajoa ja Perälää jaksan kyllä paremmin.
Sama juttu...annin hirnuminen v*tuttaa!
Totta. Ei jaksa kuunnella typerää käkätystä,juontajilla on ilmeisesti kotikasvatus jäänyt saamatta.....Todella "jännää" kuunnella toisten tyhjännauramista.