Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hei KERTOKAA TE joilla 24/7, mitä toi Mira näki jotain kamalaa pihalla??

Vierailija
05.09.2006 |

Jäi vaivaamaan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuu, et se vaan haluaa saada huomiota noilla lintu-fobioillaan ja bi-jutuillaan!

Vierailija
2/4 |
05.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miran aamushokki

05.09.2006 10:47



Heidi oli suorittanut aamutreeninsä ja meni ensimmäisenä suihkuun. Mira päätti myös vetää aamulenkin. Hän haki lasin vettä mukaansa ja meni ulos.



Heidiltä oli jäänyt huomaamatta ulkona oleva kuollut lintu, mutta lintufobiasta kärsivältä Miralta se ei mennyt ohi. Raadon huomattuaan nainen säpsähteli kauhistuneena ja piti kättään suunsa edessä. Hätääntyneenä hän juoksi suoraan miesten makuuhuoneeseen.



- Tuolla pihalla on kuollut lintu, tai siis ihan v***n osissa, siel reunassa ja sit keskellä ihan pitkin pihaa, Mira kuvaili näkemäänsä.



- Voi v***u! Missäkohän mää nyt lenkkeilen, urheilullinen nainen mietti. - Se on ihan kappaleina siel pitkin.



Henri yritti saada naista rauhoittumaan ja kyseli Miralta tarkempia tietoja näkymästä.



- Emmä tiiä onko se pieni vai iso, nyt se on ainakin pieni, Mira kuvaili lintua.



Mira poistui olohuoneen kautta takaisin ulos ja mietti, oliko ainoa, joka oli nähnyt kuolleen linnun.



- Oliks sä Heidi tuolla ulkona, näiksä sen kuolleen linnun? säikähtänyt nainen tiedusteli.



Henri tuli Miran perässä ulos tarkistamaan tilannetta. Mies huomasi sulkia sekä raadon palasia olevan ympäri pihaa.



- Se on syöty, Henri päätteli näkemästään ja tutki lisää nurmikkoa.



- Hei, yks västäräkki vähemmän, hän lohdutti lintuja pelkäävää naista.



- Ihan ku niitä ois teurastettu enemmän kuin yks, hän jatkoi tutkimustaan.



- Se pitää saada pois täältä, Mira vaati.



Henri teki rikospaikka-analyysiaan ja Mira kauhisteli höyhenien määrää. Ensimmäisenä huolenaan naisella oli edelleen, että missä tästä eteenpäin voisi lenkkeillä.



- Se on räkättirastas, Henri totesi lopulta havaintojensa perusteella. - Aika tappelu, se ei oo mikään sellanen... pöllö, joku s******n varpushaukka.



- Mä aloin miettii, et ei yhestä s******n västäräkistä tuu noin paljoo höyheniä, Henri argumentoi tutkimustensa tuloksia.



Rikospaikkaa tarpeeksi tarkasteltuaan Henri siirtyi takaisin sisään. Mira alkoi hölkätä pihan ympäri, ja Ari saapui vuorostaan terassille ja huomasi jäännökset maassa.



- Tuolla pöydän takana se pahin on, Mira varoitti Aria, joka naurahti vastaukseksi.



- Joku on pitänyt bileet, Ari analysoi tapahtunutta.



- Ällöttää, ällöttää, ällöttää, hölkkäilevä nainen toisti. - Ois voinu käydä pölläyttää sen tolla toisella puolella.



Henri kertoi keittiössä yllättävästä tapauksesta Sarille sekä Heidille. Tytöt olivat juuri suunnittelemassa aamupalan tekoa.



- Siel on räkättirastas ihan palasina tuolla pihalla, Henri ilmoitti tytöille, jotka ohittivat aiheen täysin.



- Mut milläköhän nää voitelee, Heidi kyseli Sarilta kuin ei olisi kuullutkaan Henrin sanoja.



Tytöt jäivät valmistamaan aamupalaa, ja Henri siirtyi takaisin sänkyynsä peittojen lämpöön.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Tuntuu, et se vaan haluaa saada huomiota noilla lintu-fobioillaan ja bi-jutuillaan!

Menee niin överiksi.

Vierailija
4/4 |
06.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Potkii maassa makaavaa naista (ja saa tuomion) ja sitten pelkää yhtä kuollutta västäräkkia. Tai ihan vaan lentävää talitinttia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kahdeksan