Jess!!! Nyt ukkostaa!!!
Kommentit (29)
Äsken jyrähti oikeen kunnolla, ikkunat helisi. Hui!
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:22"]Missä päin? :)
[/quote]
Mä oon ainakin Nurmijärvellä :) t. 3
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:22"]Äsken jyrähti oikeen kunnolla, ikkunat helisi. Hui!
[/quote]
Missä oot?Niin täälläkin.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:22"]Missä päin? :)
[/quote]
Vantaalla
Täällä ei ainakaan jyrise.HARMI. rakastan sitä ukonilman jännitystä :) ja sitä kun iltasin sataa ku alkaa nukkumaan tai kun ei tarvii lähtee enää mihinkään!
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:24"][quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:22"]Missä päin? :)
[/quote]
Vantaalla
[/quote]
Ap
Toivottavasti tänne ei tule ukkosta!! :(
Mä kun pelkään ukkosta enemmän ku mitään!!! :(
Täälläkin Vihdissä juuri äsken, ja Nurmijärvelle päin pilvet liikkui ;) ei kestänyt kuin 10 min. :(
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:25"]Täälläkin Vihdissä juuri äsken, ja Nurmijärvelle päin pilvet liikkui ;) ei kestänyt kuin 10 min. :(
[/quote]
No tässä Nurtsillakin on jyrissyt jo tunnin verran, kuudelta satoi hetken aikaa ku esterin perseestä.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:19"]Johan tätä on odotettukin!!! ♡
[/quote]
Onko ukkonen ikinä tehnyt tuhoa ap:lle tai läheisille? Sitten kun talo syttyy palamaan, voi olla ettet enää sitä odota.
Roihuvuori. Mustat pilvet. Nyt jyrähti.
Itä-Helsingissä jyrähtelee ja salamoi hiukan, jee!
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:28"][quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:19"]Johan tätä on odotettukin!!! ♡
[/quote]
Onko ukkonen ikinä tehnyt tuhoa ap:lle tai läheisille? Sitten kun talo syttyy palamaan, voi olla ettet enää sitä odota.
[/quote]
Ei onneksi. Toivottavasti ei teekään. Mutta niin kauan kun saan katsoa ukkosta turvassa ja rauhallisin mielin, rakastan sitä!!! Ap
Täällä jyrähti päivällä kerran. Oon pettynyt. :(
Kliimaksi oli kyllä nyt vähän laimea. Olisi jytissyt oikein kunnolla, niin että ikkunalasit helisee ja maa tärisee. Silloinkin minä sanon vielä että lisää, lisää.
Sais tulla tännekin.
terveisiä Porista.
[quote author="Vierailija" time="30.06.2015 klo 19:28"]Roihuvuori. Mustat pilvet. Nyt jyrähti.
[/quote] Nyt sataa. Antaa sataa.
Täällä ukkosti eilen. Ja perjantainakin vähän rähisi, oli sähköt jopa välillä pois.