Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nainen ei halua

Vierailija
13.05.2015 |

Auttakaa ukkoa hädässä! Himot on hurjat, mutta vaimolla ei tee mieli. Kaikki kortit on käyty läpi. Joka kerta, kun kysyn, vastaus on "en halua". JOKA ikinen kerta. Mikä neuvoksi? Rakastan naistani, suhteessa kaikki muu toimii ja meillä on hauskaa keskenämme monen vuoden yhdessäolon jälkeenkin.
Ainoa ongelma on seksi. Hieron, hemmottelen, vietämme laatuaikaa kiinni toisissamme. Minulla on kivaa hänen kanssaan, ja tunne on molemminpuolinen. Seksiä ei ole, vaikka sitä kuin haluaisin. Tai on sitä, todella harvoin ja silloinkin pikapano pimeässä takaapäin. Voiko suhteemme toimia? Yritän olla hyvä ukko kaikesta huolimatta. Kiitos ja anteeksi
- nuori ukko

Kommentit (11)

Vierailija
1/11 |
13.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän ei halua terapiaan. Itse olisin valmis, ja olen ehdottanutkin lukemattomia kertoja. Itselle seksi on hyvin tärkeää, ja nautin siitä suunnattomasti. Nautin myös siitä kun saan tuottaa toiselle mielihyvää.
Onko ainoa vaihtoehto erota?
-nuori ukko

Vierailija
2/11 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmeellistä. Sano sille, että meet pettämään jos ei hlu

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/11 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

I feel you. Meilläkin on lähestulkoon täydellinen suhde enkä vaihtaisi miestäni keneenkään, en edes yhdeksi yöksi. Mutta seksiä ei ole. Ja... niin. Onhan tähän tottunut, kun yrittää olla ajattelematta asiaa. Mutta sitten kun ajattelee, niin aika p-ka fiilis. Hassua sinänsä: jos homma toimisi, se ei valtaisi todellakaan elämästä näin isoa siivua. Mutta kun homma ei toimi, niin se on koko ajan läsnä. Se, ettei kelpaa, en ole haluttava, eikä mieheni halua minua missään tilanteessa. Ja siihen päälle syyllisyys, kun pitäisi olla onnellinen, kun kaikki on hyvin. Tai ainakin syyllinen siitä, että miehen haluttomuus on minun syyni, koska en vain ole tarpeeksi.

Mutta meissä, ap, on se ero, että sinulla on rohkeutta ottaa asia puheeksi, ja se on hieno juttu. :) Haluan ainakin uskoa, että homma on pelastettavissa. Vaatiihan tuollainen asia roppakaupalla hienotunteisuutta, mutta kyllä sinunkin tulisi tulla kuulluksi tarpeinesi. Jos kuitenkin vielä kerran kävisit hänen kanssaan ihan harkitun keskustelun siitä, että sinulle asia on ongelma. Ja... noh, siitä eteenpäin pallo taitaa olla kumppanillasi. Jos kumppanisi ei suostu tulemaan tuossa asiassa vastaan, niin sitten sinun ei auta kuin miettiä, haluatko viettää tässä suhteessa lopun ikääsi. Pystytkö elämään hänen kanssaan, vaikka et saisi seksiä kuin korkeintaan kerran, pari vuodessa, jos sitäkään?

Vierailija
4/11 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

9/9, sanoit hyvin "Hassua sinänsä: jos homma toimisi, se ei valtaisi todellakaan elämästä näin isoa siivua. Mutta kun homma ei toimi, niin se on koko ajan läsnä. "
Olisi niin mieletöntä kokea pitkän tauon jälkeen se, että nainen haluaisi minua! Olisi niin upeaa elää ihmisen kanssa, joka myöskin nauttisi seksistä ja haluaisi sitä.
Seksihän on vain yksi osa-alue parisuhteessa, mutta kun se ei toimi, se vaikuttaa muihin asioihin. En haluaisi elää loppuelämääni seksittömässä suhteessa, mutta en myöskään haluaisi erota puolisostani, jota kuitenkin yli kaiken rakastan. Jotenkin sitä uskoo, että joskus kaikki muuttuu.
-nuori ukko

Vierailija
5/11 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No sulla on kaksi vaihtoehtoa: luovu seksinhimostasi tai vaihda naista. Et sinä voi toista muuttaa, ja olisi ylimielistä niin edes kuvitella.

Vierailija
6/11 |
14.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kuvittelekaan voivani toista muuttaa. Missään muussa ei ole vikaa, niin en haluaisi luovuttaa vaan sen vuoksi, ettei seksiä ole.
Voiko ilman seksiä oppia elämään? Päivittäin pyörii mielessä, haaveilen että seksiä olisi "normaalisti". Liittomme on muuten täydellistä, joten onko noloa ajatellakaan eroa?
-nuori ukko

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/11 |
13.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No kysy siltä että miksi ei halua.

Vierailija
8/11 |
13.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajatuskin seksistä ahdistaa häntä.
Puoli vuotta olen ollut pahimmillaan käteni varassa. Pettää en aio mistään hinnasta. Rakastan vaimoani yli kaiken. Tilanne on harmillinen molemmille. :(
-nuori ukko

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/11 |
13.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi se ahdistaa?

Vierailija
10/11 |
13.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voimia sinulle. Ei ole helppo himojen kanssa elää "seksittömässä suhteessa". Ero ennemmin tai myöhemmin

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/11 |
13.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hänellä on traumoja. menkää seksuaali terapeutille. tai vedä käteen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi kuusi