Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsi vai ura?

Vierailija
20.09.2006 |

itselläni on jo kaksi lasta mutta kolmatta tekisi mieli. Toisaalta olen juuri saanut uuden työpaikan ja taloudellisesti työssäkäynti tekisi hyvää. Puntaroin tässä eri vaihtoehtoja ja jos nyt päätyisin lapsen tekemään niin olisin pois töistä ainakin 3 vuotta että esikoinen ehtii kouluun. Kuinka neuvoisitte minua??? En osaa päättää

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


todella panostaa duuniin heikkenee jokaisen lapsen myötä. Ainakin jos niille lapsille haluaa sitten kouluiässä harrastuksia jne. Jos on isovanhempia, jotka halukkaita jeesimään, niin sit ei tietysti ongelma. Ja riippuu mikä se " ura" on. Joidenkin mielestä mikä tahansa konttorihomma on " ura" . Jos semmosesta kyse, niin lapsia ehtii hyvin pukata.

Vierailija
2/4 |
20.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuten saatat tipahtaa täysin työelämästä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tämänhetkinen kuopus siis tulee pian 2v

Vierailija
4/4 |
20.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Musta vaikuttaa nyt siltä, että haet täältä tukea päätöksellesi hankkia lapsi. (Mäkin luulin et olisit jo saanut ison liudan vastauksia tyyliin: ' tottakai hankit lapsen jos siltä tuntuu, se on kaikkein tärkeintä, millään muulla ei ole väliä...plaaplaaplaa.) :)



Mitäs miehesi on asiasta mieltä? Aloituksesi vaikuttaa siltä kuin olisit lasta yksin tekemässä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kaksi