Mitä teette tiskipöydän toisella altaalla?
Sillä pienemmällä. Vanhemmissa malleissa molemmat ovat yhtä suuria. Minä en tee sillä mitään. Tiskaan käsin. Osaako joku sanoa, mihin insinööri on sen suunnitellut?
Kommentit (28)
Tähän ketjuun kekseliäimmät käyttötavat tiskipöydän TOISELLE altaalle!
Meillä ei sitä ole, mutta äitini laittaa siihen esim viinirypäleastian kun se on tyhjä ja kerää siihen sitten ruoanlaitosta tulevia roskia, kätevää. Siis sen yhden ruoanlaiton aikana, ei hamstraile monelta päivältä :D Myös esim huuhdellun maitotölkin saisi siihen kuivumaan helposti.. Hmm, jotain tiskiä odotteleen jos ei koneeseen mahdu?
Toisessa altaassa tiskausvesi ja toisella puolella huuhtelen pestyt astiat.
Lorotan vettä sinne rööriin, kun toisen altaan viemäri on tukossa ruoantähteistä. Viikon välein yritän siistiä, mutta ei mee montaa päivää ettei oo taas tukos.
Hukutan siihen ärsyttävät vieraat.
tiskiä odottelemaan jos kone on päällä tai likoamaan (esim. jotain pilttipurkkeja että saa etiketit pois). Toi roskien kerääminen on aikas kätevän kuuloinen idea! toimiskohan vaikka sanomalehti samassa, niin saisi koko nyytin suoraan bioon
Miten ihmeessä tiskaat jos et käytä molempia altaita? Toisessa on tiskivesi, ja kyllähän se tiskattu astia pitää jonnekin laittaa?
Mulla ei ole sitä toista allasta ja tosi epäkäytännöllistä. Käytän tiskatessa muovivatia apuna.
Esitän alakerran naapurille aarioita viemärin kautta.
Kylpyankkani asustaa siinä, koska minulla ei ole kylpyammetta.
Täysin turha. Olen katsellut jo kaupoista sellaista allasta, missä on kaksi saman kokoista, kun hyvin näyttää altaan alla olevan tilaa. Hintahaitari on vaan vähän kova. No, tohon menee terässiivilä täydellisesti, ja hyvä huuhtoa marjoja ja hedelmiä siinä, ei muuta. Ja joo, se maitopurkkikin valuu siinä ihan kätsysti.
Juoksevan veden allako tiskaat? Vai mihin lasket pestyt astiat? Vai etkö huuhtele niitä ennen kaappiin laittoa?
Mieluummin ottaisin yhden isomman altaan siihen ku kaks joista toinen on tollanen naurettavan pieni.
Minä varastoin sinne siemennestettäni.