Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Masentaa, vituttaa, ahdistaa ja tympii.

Vierailija
21.03.2015 |

Mies on meillä säänn murhen alhossa kiitos "tiliseurannan", ts haluaisi voida elää nin että ei tarvitsisi ollenkaan kyttäillä tiliä ja sen tyhjentymistä, hänen sanojaan lainatakseni. Ostaa välillä mitä meli tekee miettimättä että voiko. Tehdä matkoja liittyen rakastamaansa harrastukseen (toiseen niistä) eli lasketteluun jne. Esim tämä talvi ollut sellainen että pääsi säänkin puolesta rinteeseen vain 2x.

Ja tuo otsikko kuvaa nyt minunkin tunteitani, mitä järkeä tässä on töitä tehdä, raataa täysipäiväisesti yms kun osasyy tähän on mm minun onneton palkkani. Helvetin motivoivaa kyllä tällainen, tekisi mieli vetää ranteet taas auki:´(

Juu ja ei ole liian iso asuntolaina vaan kaikkinensa summa oli n.150 000e josta jäljellä n.75 000e ja jota lyhennämme n.850e/kk. Samaa tasoa ne olisi perhekotien vuokratkin täällä pk-seudulla mutta ilm pitäisi asua teltassa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi neljä