Onko teillä mitään sanoja mitä toistelette kun ne kuulostaa kivalle?
Kommentit (9)
Sormiruokailu, vauvantahtinen, taaperoimetys
Tästä kyllä nyt tutut tunnistaa mutta menkööt: ulkomaisista juorulehdistä törmäsin johonkin naiseen jonka nimi on Behati Prinsloo. Tuo on minusta aivan älyttömän kiehtova äänneyhdistelmä, ja selvisin esikoisen koliikkiajoista toistelemalla tuota behatiprinsloota <3.
En siis edes muista kuka tuo Behati on, mitä tekee tai miltä näyttää, vain hänen nimensä.
On. Näin kesällä yhden todella elävän unen, ja unessa oli nainen, jolla oli tosi jännä nimi. Olen googlettanut, mutta yhtään hittiä ei tule, ilmeisesti nimi on ihan oman pääni tuottama. Sitä nimeä toistelen useinkin. Mietin, että jos joskus kirjoitan kirjan, kirjan päähenkilön nimi on ilman muuta se :)
Mieheni tekee tätä. Tänä aamuna toisti Näkkäläjärveä 19 kertaa. Olin tulla hulluksi. Huomenna taas jokin uusi sana. Huoh.
[quote author="Vierailija" time="20.03.2015 klo 12:22"]Mieheni tekee tätä. Tänä aamuna toisti Näkkäläjärveä 19 kertaa. Olin tulla hulluksi. Huomenna taas jokin uusi sana. Huoh.
[/quote]
Aavahahahahha tuo on pakko ottaa käyttöön! Näkkäläjärvi!
Täällä palstalla joku kertoi kivan nimityksen henkilöstä, jolle ei kelpaa mikään mitä yrittää tarjota: Nirsokärsä