Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Norja kieltämässä sekä kerjäämisen että kerjäläisten avustamisen! Hyvä!

Vierailija
03.02.2015 |

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article20262607.ab

Kerjäläisen majoittaminen tai ruokkiminen voi johtaa jopa vuoden vankeusrangaistukseen, jos Norjan hallituksen lakiesitys menee läpi. Kuten artikkelista selviää, ovat ruotsalaiset nyt paskahalvauksen kourissa ja läksyttämässä norjalaisia, että ei noin saa tehdä. Ruotsilla on kuulemma myös vastuunsa kannettavana Balkanien romanien kurjista oloista. Koska ruotsalaiset ja norjalaiset voivat mennä Lontooseen töihin tai Sorbonneen opiskelemaan, on vapaan liikkuvuuden koskettava myös kerjäläisiä.

Suomeen olisi välittömästi saatava vastaava laki. Media on viime aikoina ollut todella hiljaa kerjäläisten ja muiden ulkomaisten romanien aiheuttamista ongelmista. Ilmeisesti tarkoituksena on vain lakaista ongelmat maton alle. Kun niistä ei puhuta, ei niitä ole olemassa. Suomen kansalaisen tehtävä on olla hiljaa ja maksaa.    

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pakkoruotsin voisi vaihtaa pakkonorjaan. Ruotsi alkaa olla niin surkea maa, että miksi sitä kieltäkään opiskelemaan. Norjassa voisi olla tulevaisuutta.

Vierailija
2/2 |
03.02.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä Norja. Alan kohta tosissani harkita muuttoa sinne tästä hyysärien ihmemaasta nimeltä Suomi...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä viisi