The Beatles on paska
Aivan käsittämätöntä kuraa. Miten ihmeessä tästä tuli legendaarinen. Aivan surkea ja koko poppoo ovat niin vastenmielisennäköisiä, rumia. Eli edes ulkonäkö ei voi selittää menestystä!
Kommentit (9)
Äitiltäs pääsi paska, kun sua teki.
[quote author="Vierailija" time="18.03.2015 klo 13:13"]
Äitiltäs pääsi paska, kun sua teki.
[/quote]No varmaan melkein kaikilta pääsee. Urpo -ap :D
Niin... Varsinkin kun tuolloin populaarikulttuuri oli jo aikansa elänyt. Hittovie.
En minäkään tykkää Beatlesista, mutta eihän sitä onneksi tarvitse missään kuunnellakaan. En kuuntele Cheekiäkään. Sokka irti -biisin kuulin ekan kerran pari viikkoa sitten. Ihan tarkoituksella kuuntelin sen Youtubesta.
No mikä on AP:n mielestä hyvää musiikkia? Mäkin oisin veikannut sitä Cheekiä, tai sit joku JVG tai mitä noita samanlaisia nyt onkaan.
Samaa mieltä kanssasi oli 50 vuotta sitten suurin osa Suomen nuorisosta, vanhemmista puhumattakaan. Kunnon nuoret kuuntelivat Katri Helenaa, Taisto Tammea, Beritiä ja muita hyviä laulajia. Eikä mitään pitkätukkajeejeetä.
[quote author="Vierailija" time="18.03.2015 klo 13:22"]
No mikä on AP:n mielestä hyvää musiikkia? Mäkin oisin veikannut sitä Cheekiä, tai sit joku JVG tai mitä noita samanlaisia nyt onkaan.
[/quote]JVG:n jäsenet myös rumia ja surkeita biisejä! -ap:D
Oletko ap oikeasti kuunnellut Beatlesiä, vai vain muutaman kappaleen?
Onko hyvää kappaletta niiltä, mistä pidät?
Menes siitä kuuntelemaan sitä Cheekkiä. Hus.