Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen lomalla, kaipaan töihin lepäämään

Vierailija
18.03.2015 |

Vaikka töissäkin on kiire, eikä meillä olisi ollut aikaa lomaan, mutta pomo pitää huolen että lakisääteiset pidetään ajallaan. Mutku tää loma on yhtä siivoamista eri huusholleissa, kun minulta ollaan apua vailla siellä ja täällä. Minulla ei ole luonnetta sanoa ei. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä kerro, että sinulla on lomaa. Minä kerron lomistani vain silloin, kun olen lähdössä matkoille. Jos olen loman kotona / kotimaassa, en kerro olevani lomalla, ettei tarvitse lähteä kenellekään "avuksi perunannostoon" tms. Olen vaan hissukseen kotona, enkä edes soittele kenellekään.

Vierailija
2/2 |
18.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

2: Olisi ihan kiva käydä kuitenkin kylässä ja on ok autellakin kohtuullisesti tarvitsevia, mutta muu suku painostaa auttamaan noita muita kaiket lomat. Ei se haittaa, jos tiskaan astiat ja laitan ruokaa, mutta että pitää koko talo siivota lattiasta kattoon ym. Nyt onneksi hetki yksin ja laiskottelen tässä, jään tästä kyllä kiinni ja saan kuulla. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän kahdeksan