Mieheni löi minua viimeisen kerran, huomenna ero
Päätään selväksi nukkuva idiootti ei vielä itse tiedä tätä. Kuvittelee varmaan, että annan sille ikuisesti anteeksi. Saa nähdä millainen ääni kellossa on huomenna, kun olen lähtenyt kotoa ja kerron minkälaista postia kannattaa Käräjäoikeudelta odotella.
Kommentit (40)
Ja häntä koipien välissä luikkien takaisin kotiin.
Hyvä !!!!!!!!!!!! Lyöminen on vajakin hommaa
Hyvä ratkaisu ! Onnea tulevaan elämään joka takuulla on parempi !
Nyt lopetat tuon kapinoinnin ja pyydät mieheltä anteeksi.
Tässä on monta tuntia aamuun, ehtii mieli muuttua monet kerrat ja lopputulos on arvattavissa-niin kuin aina ennenkin.
Kerro Ap sitten sen sian reaktio :P
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 20:28"]Nyt lopetat tuon kapinoinnin ja pyydät mieheltä anteeksi.
[/quote]
Miksi?!
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 20:33"]
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 20:28"]Nyt lopetat tuon kapinoinnin ja pyydät mieheltä anteeksi. [/quote] Miksi?!
[/quote]
Suututit miehen.
Pysy kannassasi, vaikka mies tekisi tai lupaisi ihan mitä vain. Ei tule muuttumaan.
Tsemppiä!
Hyvä ap. Kuten joku jo kirjoittikin: Lyöminen on vajakin hommaa. Ei fiksu aikuinen ihminen käytä väkivaltaa.
Muista pitää pääsi vaikka äijä anelisikin anteeksiantoa. Onko sinulla ketään ns. tukihenkilöä, äitiä, ystävää tms jonka luokse voisit nyt mennä, ja joka kannustaisi sinua päätöksessäsi jos alkaisitkin myöntymään ukon aneluille.
Tee myös rikosilmoitus. Minua mies löi ensimmäisen ja viimeisen kerran. Soitin poliisit, tein rikosilmoituksen ja hain avioeron. Mies sai eropaperit ja tuomion pahoinpitelystä.
Joku väkivaltaan turvautuva tyyppi käynyt alapeukuttamassa nro12 viestiä :/
Hyvä ap!!! Olen hengessä mukana!! :)
Nyt vaan sit tosiaan pysyt tiukkana ja vahvana! Ukko tulee varmaan lupailemaan kuun taivaalta ja vaikka mitä muuta, mut älä ikinä lankea niihin lupauksiin! Ne on vaan sananhelinää, eikä niitä pidä todesta mennä ottamaan.
Äläkä kerro ukollesi uutta osoitettasi ja kun ero on selvä, vaihda numerosikin ja pyydä ystäviäsi ja kaikkia olemaan kertomatta numeroasi tälle ukolle.
Mun eksä alkoi häiriköimään isääni eromme jälkeen, loppui vasta silloin kun soitin isäni puhelimesta hänelle ja uhkasin viedä asian poliisille.
Olisi kyllä kiva kuulla alapeukuille kommentteja silloin kun viesti on tuollainen (12) missä kirjoitataan, ettei terveen aikuisen käytökseen kuulu väkivalta, ja että ap hakisi tukea ystävältään tai perheeltään o.O
Liekö tosiaan sitten alapeukuttajina itse väkivallan käyttäjät. Jos näin, niin herätkää nyt jumaliste käytökseenne: ei ole tervettä. Aikuinen ihminen kykenee puhumaan asiat, ja paikaltakin voi poistua. Mikään ei oikeuta satuttamaan toista ihmistä!
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 20:47"]
Tee myös rikosilmoitus. Minua mies löi ensimmäisen ja viimeisen kerran. Soitin poliisit, tein rikosilmoituksen ja hain avioeron. Mies sai eropaperit ja tuomion pahoinpitelystä.
[/quote] Hienoa. Oikeutta. Miten olet toipunut henkisesti tuosta nilkistä?
Pidä pääs, älä vaan muuta mieltäs 'no jos nyt sit kuitenkin antasin anteeks mut heti seuraavalla kerralla varmasti lähden!'
Lähde nyt. Et varmasti kadu!
Sitten vaan uutta jännä-miestä koukkuun!
[quote author="Vierailija" time="25.01.2015 klo 21:18"]
Sitten vaan uutta jännä-miestä koukkuun!
[/quote]
Ei niistä yleensä päällepäin näe millaisia ovat oikeasti, turha syytellä uhria.
Joo joo.
Katokin että aamulla on kahvi keitettynä ja eväät tehtynä. Ja kaljat kylmään ennen ku tuun kotiin.