yksin hotelliin lepäämään, olenko outo?
Kommentit (7)
Joo hirveen outo :O;O:o ei saa mennä hotlaan :OO
Et ole outo. Pienen yksinolo-ja lepovapaan jälkeen olet levänneenä taas kelpo äiti ja puoliso. Antakaa toisillenne vuorotellen lepovapaata. Ja joskus yhdessäkin hotelliin, jos saatte luotettavan henkilön lasten kanssa. No niin, asia puheeksi puolison kanssa ja hotellia varaamaan!
Hotellit ovat ihania, ei turhaa tavaraa ja ihanat kahisevanpuhtaat lakanat.
Et ole. Suunnitellut itsekin pientä viikonloppu lomaa. Makaisin vaahtokylvyssä ja lukisin lehtiä. Rauhallinen kävely kaupungilla ja noutoruokaa mukaan huoneeseen. Makaisin isossa sängyssä,söisin suklaata ja katsoisin leffoja. Nukkuisin ja nauttisin kunnon aamiaisesta.
Kiitos. Taidanpa varata huoneen ja ottaa lepiä.
Ei mitään outoa. Minä käyn kaksi kertaa vuodessa kaupunkilomalla jossain kohtuullisen lentomatkan päässä. Lisäksi mies vie jälkikasvun hotelliin omassa tai naapurikaupungissa kerran pari vuodessa. Jaksan sitten taas huoltaa koko joukkoa, ja tehdä ne koko perheen reissut.
T Kotiäiti :)
Et ole outo. Olisiko teillä mökkiä minne mennä, jos hiljaisuudesta pidät. Toki hotellissakin saat omaa aikaa.
Minä lähdin tuossa tilanteessa mökille.