kannattaisko tää mekko tilata tuolta vai teetättää samanlainen omilla mitoilla?
Tuota mekkoa mietin omiin valmistujaisiin ensi kevääksi.
Kommentit (13)
http://www.misswindyshop.com/fi/shop/vaatteet/mekot/cobalt+blue+hepburn+mekko
Ei se linkki tullukkaa :(
No jos et ole standardi-mittainen ja kokoinen niin kannattaa miettiä teettämistä.
Mä tilaisin tuolta. Toi kaupan mekko on ihana ja näyttää laadukkaalta materiaalia myöten, joten samanlaisen teettäminen tulisi varmaan aika kalliiksi. Tilaamisessa on toki se riski, ettei mekko istu täysin, mutta kaipa tuon voisi sitten palauttaa.
Riippuu miten hienon haluat. Veikkaan, että mitenkään erityisen laadukas tuo mekko ei ole livenä, mutta koska kangas on venyvää, istuvuus on varmaan ihan ok.
Kauniin värinen ja mallinen kyllä!
Mulla on muuten tismalleen tuo mekko! Istuu ihanasti ja on tosi kaunis päällä, materiaali on todella paksua ja laadukasta!
Harmi kun lopettivat Joensuusta myymälän niin ei ole mahdollista käydä enää sovittamassa mutta ainahan voi palauttaa jos ei ole mieleinen, noilla toimii asiakaspalvelu erinomaisesti!
Tilaa tuolta ja jos ei istu hyvin, niin käy korjauttamassa ompelijalla.
Piti vielä sanoa, että tosi kaunis mekko ja sopii hyvin valmistujaisiin. :)
9
[quote author="Vierailija" time="27.09.2014 klo 21:46"]Piti vielä sanoa, että tosi kaunis mekko ja sopii hyvin valmistujaisiin. :)
9
[/quote]
Poikakaveri tyrmäs tuon :D pitäis vissii olla avonaisempi että tykkäis :D
No ei kuunnella mitään poikakavereita nyt, tuohan on upea. :)
[quote author="Vierailija" time="27.09.2014 klo 21:56"]No ei kuunnella mitään poikakavereita nyt, tuohan on upea. :)
[/quote]
Joo ei kuunnella. :D
Siis mikä mekko?