Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Raskauden alussa menkat alkaa justiinsa -tunne

Vierailija
24.11.2014 |

onko normaalia että alkuraskaudessa koko ajan on tunne että kuukautiset alkaa. Mahaa nipistelee ja jomottaa sieltä sun täältä. Alapääkin tuntuu kostealta niin tuntuu jatkuvasti että nyt ne sittenkin alkoi. Tulen hulluksi!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

On.

Vierailija
2/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä on. Ja tuota voipi kestää ensimmäiset pari päivää, tai kuukautta. Good luck.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli varmaan 2-3 kuukautta sellanen fiilis, monen monta kertaa juoksin vessaan sillä fiiliksellä että "voi perkele nyt on veret sitten pitkin reisiä" ja pah, nyt rv 24+5 ja nytkin pikkunen potkii tuolla <3

Vierailija
4/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista! Mun elämä on just nyt jatkuvaa vessassa juoksemista. Kohta laitan kameran kuvaamaan pöksyihin ja yhdistän tietokoneen näytölle että näen tuleeko sieltä verta vai ei. Joku hälytin vois olla kans hyvä, punainen valo syttyis ja piipaa-pilli alkais huutaa, jos alkaa tulla punasta. :D ap

Vierailija
5/5 |
24.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mullakin molemmissa raskauksissa tuntunut varmaan ekat 8 viikkoa ainakin siltä, että hetkenä minä hyvänsä alkaa veri lorista. Mutta eipä sitä silti ole tullut. Myös menkkakipuja ollut vielä puolenvälin jälkeenkin. Kaipa tuo on ihan normaalia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi yhdeksän