Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljaat jalat lentokoneessa.

Vierailija
25.09.2014 |

Mitä mieltä? Lentoemäntä paheksuu ja passenger shaming instagramissa täynnä paljaita jalkoja.

http://www.iltalehti.fi/matkajutut/2014092418692580_ma.shtml?utm_source=etblokki&utm_campaign=etblokki

Itse kun lähden etetelään (jossa asteita +30) ja varsinkin kun palaan sieltäen todellakaan laita sukkia jalkaan. Kenkinä yleensä jotkut balleriina tyyppiset. Lennolla mulla jalat usein turpoaa ja viimeeksi poispäin tullessa jalat oli niin turvoksissa että hyvä kun kengät meni jalkaan. Todellakin otin 4h lennon ajaksi kengät pois jalasta.

Taisi muutenkin suurinosa olla ilman sukkia (paitsi suomituristi joka oli työntänyt valkoiset tennissukat sandaaleihin ja kyllä, sillä oli myös vyölaukku)

Tosin itse pidän jalat siellä lattialla enkä nostele penkille tai pöydälle tai seinää vasten niinkuin noissa kuvissa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mäkin yleensä paljain jaloin, mut jalat myös lattialla. kamala kun ihmiset ei osaa käyttäytyä edes lentokoneessa.

Vierailija
2/4 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla yleensä "aina" palelee jalat lentokoneessa! :D Ei tulis mieleenkään olla ilman sukkia. Pidemmille lennoille lentosukat jalkaan (vaikka matkakohde olisikin tropiikissa) ja mahdollisesti vielä villasukat! :D 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yök. Inhottaa paljaat jalat jopa facessa saatinokan edessä lentsikassa. On olemassa siistejä ja puristamattomiakin sukkia.

Vierailija
4/4 |
25.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan siinäkin eroa, ottaako jalasta ballerinat tai sandaalit, joissa ilma on päässyt vähän kiertämään, vai talvisaappaat, joissa jalat ovat muhineet päivän.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme neljä