Meneekö tasan?!
Tympii tää arki.. Mies tekee pitkää päivää (osin omasta halusta). Muun perheen arkeen ottaa osaa lähinnä kaupassa käyden, joskus ruokaa laittaen ja lapsia harkkoihin kuskaten. Siivoaa lähinnä jos juhlia tms.
Mulla lähes kaikki muu, siivoukset, pyykkäykset, pihahommat.. Itsellä reilu puolikas työaika. Millon mulla on vapaata pyykeistä yms? no jos pidän, kahta kauheampi urakka..
Kommentit (2)
[quote author="Vierailija" time="19.06.2014 klo 18:33"]Riippuu siitä, paljonko teillä niitä piha- ym hommia on! Minusta kuulostaa aika tasan menevältä, jos mies kuitenkin jotain hommia työnsä lisäksi tekee, noita kuskaamisia yms. Jos teillä on jättipiha, jolla kasvatatte vihanneksia tai muuta työlästä, niin sitten ei varmaan mene tasan.
[/quote]
Niin, paitsi että se jättipihaon oma valinta siinä missä miehen runsas työskentelykin, joten jos rouvalle ei pihahommat maistu niin talo myyntiin ja rivari pienellä pihalla/kerrostaloasuntotilalle.
Riippuu siitä, paljonko teillä niitä piha- ym hommia on! Minusta kuulostaa aika tasan menevältä, jos mies kuitenkin jotain hommia työnsä lisäksi tekee, noita kuskaamisia yms. Jos teillä on jättipiha, jolla kasvatatte vihanneksia tai muuta työlästä, niin sitten ei varmaan mene tasan.