Onko teillä tapana aloittaa juominen jo tänään vai vasta huomenna?
Kommentit (18)
No huomenna, en mä ainakaan jaksa toisena ryyppypäivänä enää juhlia niin paljoo eikä pysty syömäänkään kunnolla :D
Yleensä aloitan juomisen tänään. Paitsi silloin, jos olen juonut jo eilen.
Huomennahan se aatto on, eli huomenna korkataan!
[quote author="Vierailija" time="19.06.2014 klo 14:16"]Aattohan on vasta huomenna.
[/quote]
Eilen.
Ei ole tapana aloittaa torstaina juomista, mutta tänään silti aion juoda :)
Normaalisti ottaisin lasin pari mutta pitää ajaa autoa myöhään illalla. Joten huomenna.
Alotin kuule slllon, kun työt loppu muutama viikko sitten. Tänään vai huomenna - pah.
En kuule aloita ollenkaan ja suosittelen samaa kaikille muillekin!Lopetetaan tämä hullu viinan ihannointikulttuuri. :)
Tänään! Tästä innostuneena avaankin viinipullon nyt! :)
Älä jätä huomiseksi sitä, minkä voit tehdä jo tänään.
Ei ole tapana aloittaa kumpanakaan. Ei ylipäänsä ole tapana "aloittaa juomista", vaan saatan ottaa lasin viiniä ruuan kanssa ja jopa toisen illalla kun lapset ovat nukkumassa. Puoliso juo vähemmän kuin minä. Alkoholistin lapsena minua oikeasti vähän kuvottaa ihmiset joiden elämä pyörii tissuttelun tai ankaramman juomisen ympärillä.
En ole vielä aloittanut. 39 vuoden selvä putki menossa. En taida pilata sitä.
Ihanko oikeasti aikuiset naiset keskittyy viinan juomiseen... Luulis että keskikesän juhlana on jotain parempaakin tekemistä? :D
T. 18v joka ei "aloita juomista". Yhden tai kaksi siideriä voin huomenna saunan jälkeen maistella.
Aloittaa viinan juominen? Kuulostaa siltä, että viinaa kiskotaan kaksin käsin. Ei tarvitse erityisemmin aloitella. Lasi viiniä, ehkä olut, konjakki jälkiruuaksi varsinkin kun on näin kylmä. Mutta ei tässä sen aktiivisempaa aloittelua tarvita.
ei ole tapana varsinaisesti aloittaa lainkaan. Ruuan kanssa juon lasillisen viiniä ja saunan jälkeen ehkä yksi siideri ja siinä se. Riittää mulle.