Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En jaksaisi enää puhua existä, aina ja kokoajan..

Vierailija
18.06.2014 |

Ollaan oltu miehen kanssa yhdessä melkein kaksi vuotta. Molemmilla on lapsia edellisestä suhteesta. Mies erosi useampi vuosi sitten lastensa äidistä, hänellä oli sen jälkeen(ennen mua) suhde, joka kesti pari vuotta.

Meidän elämää varjostaa se, että puhutaan existä joka helvetin päivä. Siis mies puhuu myös tästä exästä, jonka kanssa ei lapsia ole. Exän kanssa oli niin ja exän kanssa oli näin. Kertoo, missä kävivät, mitä tekivät, niitä muisteluita on liikaa mun mielestäni.

Minäkin puhun exästäni, mutta lähinnä liittyen lapsiin.

Onko jollain muulla vastaavaa. Jaksatteko?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tehkää jotain omia juttuja, niin ei tarvitse vanhoja muistella.

Vierailija
2/3 |
18.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei todellakaan oo, ei oo miehes tainnu päästä existään yli... Toki kun on lapsia niin exät on osa elämää mutta eipä meillä niistä juurikaan puhuta, ainakaan sen kummemmin kuin muista lasten elämään läheisesti kuuluvista ihmisistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä me tehdään omia juttuja. Mutta silti mies aina jaksaa jauhaa, että exän kanssa tehtiin näin ym. Olen ajatellut, että se menee ajan kanssa ohi, mutta tuntuu, että vaan pahenee. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme kaksi