Mitä kertoo miehestä se että
Runkkaa pesulla käydessään eikä halua panna vaimoaan? Onko tämä normaalia pitkässä avioliitossa tälläiset vaiheet? Kyllästyminen tms? T. Masentunut
Kommentit (12)
Täysin normaalia. Etkö muka itse ikinä fantasioi kenestäkään muusta kuin miehestäsi? En usko.
Tarkoitin tähän tilanteeseen masentunut. En tunnu kelpaavan enää mihinkään. Vie itsetunnon ihan pohjamutiin tälläinen. Sama nainen minä olen vieläkin, mutta miehen silmissä viehättävyys kadonnut kai jonnekin.
No voi, ootko tehnyt itse alotetta, kehunut miestä, pukeutunut viettelevästi?
Kertoo että pillu ei kiinnosta. Syy siihen sun täytyy varmaan kysyä itse.
[quote author="Vierailija" time="19.05.2014 klo 22:35"]No voi, ootko tehnyt itse alotetta, kehunut miestä, pukeutunut viettelevästi?
[/quote]
Kyllä, kyllä ja kyllä. Toimiikin osittain, mutta ei tunnu kivalta olla aina se haluavampi osapuoli. Olisi niin ihanaa tuntea olevansa haluttu.
Meiltä vastaavassa tilanteessa mieheltä löytyi seksiaddiktio. Hivenen hämmästyttävästi seksiaddiktio voi nimittäin aiheuttaa puolisolle puutteessa olemista.
[quote author="Vierailija" time="19.05.2014 klo 22:50"]Meiltä vastaavassa tilanteessa mieheltä löytyi seksiaddiktio. Hivenen hämmästyttävästi seksiaddiktio voi nimittäin aiheuttaa puolisolle puutteessa olemista.
[/quote]
Miten teillä tuli ilmi tämä addiktio? Saiko mies siihen jotain terapiaa tms? Mikä on tilanteenne tällä hetkellä?
...jos se on ihastunut toiseen naiseen? Minun nyt (onneksi) ex-mieheni käyttäytyi noin kotona ja paneskeli työkaverinsa kanssa.
[quote author="Vierailija" time="19.05.2014 klo 23:01"]...jos se on ihastunut toiseen naiseen? Minun nyt (onneksi) ex-mieheni käyttäytyi noin kotona ja paneskeli työkaverinsa kanssa.
[/quote]
Tätähän mä juuri pelkäänkin.... Vaisto kertoo että jokin ei ole nyt kunnossa... Välttelee läheisyyttä nimittäin muutenkin.
Itse olen joutunut olemaan puutteessa pitkään ja kaikki tilanteet torjuttiin, eikä läheisyyttäkään ollut. Nyt olen päässyt asian kanssa sinuiksi, joten ennemmin runkkaan kuin harrastan seksiä lahnan vaimoni kanssa.
Ei todellakaan oo normaalia. 20v yhdessä ja seksiä kahdesti viikossa, tosin mä en oo masentunut eli en osaa neuvoo.