Kaisan tiimin todellinen maine on kiirinyt,ks. ao. linkki.
Kommentit (12)
Siis Kaisan tiimin todellinen maine on tosiaan kiirinyt, koska kasvua on ollut reilu 40 prosenttia ja sehän tarkoittaa enemmän asiakkaita, enemmän myyntiä. Oletko sä ap yksinkertainen kun et erota kasvua ja kannattavuutta toisistaan?
Kulupuoli on sitten raskas, koska kannattavuus on tuolla kasvulla tippunut noin paljon, onko siinä taustalla joku strategia vai onko vain huono talouskuri tai pidemmälle ajateltu satsaus vai mikä, mutta Kaisan todellisesta maineesta se ei kerro mitään.
Ja se kannattavuus on siis silti hyvä. T kolmonen
Myynti kasvaa ja tuotto laskee = hyvä asia? Minunkin mielestäni tuo tarkoittaa enemmän työtä pienemmällä tuotolla. Kannattavuus toki hyvä, koska toiminta ei sido pahemmin pääomia ja henkilöstökin provisiopalkalla.
Hahaa, kaisa on asiakkailleenkin kiroileva ja haistatteleva noita-akka! Mira mahdollisesti vielä pahempi suustaan.
Täytyy muistaa et firman tulosta ennen on maksettu jo jengille palkat ja provisiot eli aika kovasti ne on onnistuneet kasvattamaan liikevaihtoa ja silti jättämään firmallekin viivan alle voittoa.
Kiva ohjelma, en antaisi heille kuitenkaan taloamme myyntiin, koska kolmella tutulla erittäin huonoja kokemuksia yrityksestä.
uskon, että osaa olla vaikea tyyppi!
Ette tunne, mutta "uskotte", kuuntelette sujuvasti huhupuheita ja kuvitteletta loput. Yrittäkää edes erottaa firma ja yksi firman työntekijä toisistaan, yksi työntekijä ei tee yksin tulosta eikä myöskään kaada firmaa.
No kyllä viva on aika pitkälti profiloitunut kaisaan ja miraan ohjelmie, markkinoinnin ja juorulehtiprofiilien kautta.
Mitä tarkoitat? Mikä todellinen maine? Tuon mukaanhan firmalla menee erittäin hyvin... Eikö? Varsinkin tässä markkinatilanteessa.