Kuinka monen mies pystyy ostamaan nolostumatta naisten intiimituotteita, esim siteitä vaimolleen?
Omasta miehestä en osaa sanoa, kun en oo koskaan pyytänyt niitä ostamaan. Ite oon ostanu omat siteeni yms.;)
Kommentit (18)
Mua hävettää ostaa vaikka olen nainen :-(
En edes ole ymmärtänyt, että joidenkin miesten miehuudelle tekisi tiukkaa. Mun mies ostaa siteitä, tamponeja, ovulaatio- ja raskaustestejä, imetyssuojia, nännirasvaa. Ei mitään ongelmaa. Ihmeen häveliäs pitäisi olla, ettei onnistuisi.
Minun mies :)
Oli eilen kaupassa huomannut, että Libresset ovat tarjouksessa ja toi kolme pakettia ilman että olin niitä pyytänyt.
Mua itseäni hävettää noiden ostaminen enemmän kuin miestäni... Koska eihän kukaan ajattele, että ne sille miehelle ovat tulossa.
Miksi muutama nainenkin sanoo noiden ostamisen hävettävän? Ihan uskomatonta. Ootteko 10v tyttöjä peräkylältä?
Miten te kehtaatte sitten ostaa vessapaperia?
Ei vittu mitä porukkaa, oikeesti.
Ostan siteitä, raskaustestejä, liukuvoidetta ja mitä nyt vaimo sattuu pyytämään. Naisilla on ihmeellisiä häpeän aiheita. Aikoinaan oma äitini joi olutta pullon pari viikonloppuisin, mutta sitä hävetti palauttaa iso kassillinen tyhjiä pulloja. Nyt vaimo tykkää vetää perskännit kaksi kertaa viikossa, ja laittaa minut ostamaan kaljat ja palauttamaan hylsyt. Ämmät on ämmiä.
Eipä tuota miestä kai hävettänyt ole, kun milloi mitäkin pitää tuoda.
Mä en ole edes osannut hävetä, kun oon ostanut liukkaria.
Sinkku aikoinakin huolehdin aina, että multa itseltään löytyy kortsuja.
Onhan noita tullut ostettua. Pyydän kyllä aina idioottivarmat ohjeet; jostain syystä lempikukat, -ruuat, vaate- ja korumaku ym jäävät paljon paremmin päähän, kuin että mikä side minäkin päivänä on juuri se mitä tarvitaan. Enimmäkseen tuo kai häveliäisyyttään pyrkii hoitamaan sideostoksensa itse, mutta en kyllä erityisemmin kiusaannu saatika koe, että miehisyyteni siitä jotenkin kärsisi jos tarpeeen vaatiessa jonkun sidepaketin mukanani kaupasta tuon. Perusbiologiastahan hommassa kumminkin on kyse; en myöskään vaivaannu vaikka ostan säännöllisin väliajoin vessapaperia, vaikka kassaneiti saattaakin punastella ja pohtia että "eihän noin komea mies voi käydä paskalla."
No varmaan pystyisi, mutta ei oo vielä 15 vuoden avioliiton aikana tarvinnut, olen hoitanut homman itse. Ei silleen tule se asia yllätyksenä, että mitäs ihmettä nyt tapahtuu....
[quote author="Vierailija" time="04.03.2014 klo 01:37"]
Omasta miehestä en osaa sanoa, kun en oo koskaan pyytänyt niitä ostamaan. Ite oon ostanu omat siteeni yms.;)
[/quote] Minun on aina ostanut vaikka kotimatkalla toista tullessa. Luonnollinen asiahan se on.....
[quote author="Vierailija" time="04.03.2014 klo 01:37"]
Omasta miehestä en osaa sanoa, kun en oo koskaan pyytänyt niitä ostamaan. Ite oon ostanu omat siteeni yms.;)
[/quote] Minun on aina ostanut vaikka kotimatkalla toista tullessa. Luonnollinen asiahan se on.....
No mun mieheni
Onpa vielä haukuttu amis.
Ei tuota tuskaa ostaa siteitä (aka kuukautissuojia).
Jopa isäni osti niitä kun pyysin (teini-ikäisenä).
Mitä hävettävää niissä on? Aijjuuu, joka vuotaa verta ihan luonnon mukaan. Tän ihan unohdin.
[quote author="Vierailija" time="04.03.2014 klo 01:52"]Onhan noita tullut ostettua. Pyydän kyllä aina idioottivarmat ohjeet; jostain syystä lempikukat, -ruuat, vaate- ja korumaku ym jäävät paljon paremmin päähän, kuin että mikä side minäkin päivänä on juuri se mitä tarvitaan. Enimmäkseen tuo kai häveliäisyyttään pyrkii hoitamaan sideostoksensa itse, mutta en kyllä erityisemmin kiusaannu saatika koe, että miehisyyteni siitä jotenkin kärsisi jos tarpeeen vaatiessa jonkun sidepaketin mukanani kaupasta tuon. Perusbiologiastahan hommassa kumminkin on kyse; en myöskään vaivaannu vaikka ostan säännöllisin väliajoin vessapaperia, vaikka kassaneiti saattaakin punastella ja pohtia että "eihän noin komea mies voi käydä paskalla."
[/quote]
Tämä!
Mutta, toisin kuin miehille, joille on ilmeisesti vaikeaa ajatella kaunista naista paskalla, naiset eivät ajattele asiaa ällöttävänä tai epänormaalina :D kai se jotenkin sopii miehille paremmin. Paskalla käynti siis. Heh.
Minun miehelläni ei ainakaan ilmekään värähdä, jos kauppalistalla näkyy tamponipaketti tai vastaava. Kyllä täytyy olla surkean huono käsitys omasta miehuudestaan, jos tuollainen jotenkin nolottaisi.
Miksi ei pystyisi? Mitä noloa siinä on?