Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mistä löytäisin kavereita ja ystäviä?

Vierailija
01.03.2014 |

En tiedä, miten näin on käynyt, mutta minulla ei ole oikeastaan yhtään naispuoleista kavereita tai ystävää. Muutamia tuttuja on lasten kautta tullut, mutten ihan ystäviksi kutsuisi tai emme tunne sillä tavalla, että menisimme kahvittelemaan tai juomaan muutamat... Ja muutamia perhetuttuja, joita näemme perheenä.

Talomme hieman syrjässä, en ole niin hyvin tutustunut naapureihin ja olen aika paljon vaihdellut työpaikkoja ja ollut freelancerina, enkä jouda lasten haastavien juttujen vuoksi edes harrastamaan. Sitten olen ehkä lisäksi vielä hieman erikoinen ihminenkin, kun tuntuu, että helpoiten tulen juttuun usein miesten kanssa. Kaipaisin erityisesti sellaisia naiskavereita, joilla itsellä lapsia, että voisi lasten kanssakin tavata.

Monen asian summa, en ole mitenkään erityisen omituinen, on minulla kouluaikoina ollutkin aina muutama kaveri joka koulussa, mutta harva niistä on jäänyt, kun olen tosiaan aika tiuhaan vaihtanut maisemaa. Se yhdistettynä tietysti vahvoihin mielipiteisiin ja tiettyyn ihmisarkuuteen, vaikka puhelias olenkin, en ole onnistunut oikein ystäviä löytämään näin äiti-elämässäni. Sukulaisetkin kovin kaukana, joista olisi toki seuraa.

Löytyisiköhän ketään muuta mammaa, joka pitää itseään suht normaalina ja huumorintajuisena ja olisi vailla kaveria pk-seudulla(Espoo) :) Luonteen rempseys erityinen plussa :D

Onkohan jossain joku kaverihakupalsta erikseen? Minä mitään muuta kuin av:n tiedä...

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
01.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja tosiaan mammamia1977@gmail.com voipi laitella viestiä, jos nappaa. Jotain suht samaa ikäluokkaa voisi myös olla :)

Vierailija
2/5 |
01.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

hihhih, aika hauska juttu sulta ;) Sanopa äidille, että rajottaa vähän sun tietokoneen käyttöä tähän aikaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
01.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No löysit varmaan paljon ystäviä jo! :D Sähköposti varmaan tulvii yhteydenottoja? :)

Vierailija
4/5 |
01.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älkää uskoko AP:tä! Lähetin hänelle tervehdyksen tuohon osoitteeseen yllä, ja sieltä alkoi nopeasti tulemaan kaikenmaailman ehdotuksia johonkin pyramidi-huijauksiin!!! AP on pyramidi-huijari!!!

Vierailija
5/5 |
02.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä voin olla sun kaveri. Ainakin jos sulla on hyvä perä jota myös annat.

-Mies 28v-

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kaksi yksi