Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko mun pakko käydä juttelemassa mtt:ssä?
18.08.2013 |
Olen käynyt jo pari vuotta. Terapiaan minua ei päästetä. Koko ajan sanotaan, että en ole kunnossa terapiaan. Töissä käyn kuitenkin. Olen vain kyllästynyt juttelemaan keski-iän ohittaneen naisen kanssa asioistani. Viimeksi minulle sanottiin, että aikoja ei saa peruutella. Kerran peruutin kun ei ollut lastenhoitajaa ja kerran unohdin ajan. Ei kerrottu mitä seuraa jos jätän vielä tulematta mutta uhkailtiin. Käsitän että käyn siellä vapaaehtoisesti. Voinko lopettaa hoidon? Miksi en pääse terapiaan?
Kommentit (2)
Vaadi päästä lääkärille. Kerro hänelle sitten terapia-tarpeesi. Olet varmasti terapia-kunnossa, kun kerran käyt töissäkin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
miksi olisi pakko käydä? mene yksityiselle psykiatrille, pyydä b-lausunto terapiaan ja etsi ykistyinen terapeutti. Kela korvaa osan yksityisen terapeutin hinnasta, jos sinulle myönnetään Kelan tukema terapia.