Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Antakaa vinkkejä! Juhlien teema on JULKKIS!

Vierailija
17.08.2013 |

Siis kyseessä ei ole varsinaiset naamiaiset, vaan teema on julkkis (esim. jota ihailee tms.). Antakaas vinkkejä sekä mulle että miehelle.

 

Joku tunnistettavissa oleva julkkis, joksi ois jotenkuten helppo pukeutua. Ilman plastiikkakirurgia ja tuhansia euroja ;)

 

Tuhannet kiitoset!

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku supertyylikäs, vartalonmyötäinen mutta ei kummastakaan päästä kovin paljastava kotelomekko, musta tai muu tumma elegantti väri, piikkikorot, meikki ja tukka vimpan päälle - näytä koko ilta hapantuneen sitruunan nielleeltä.

 

Miehelle merkkifarkut, paitapusero seksikkäästi pari nappia raollaan ja puvuntakki/nahkatakki auki tai joku oikeasti siisti printtipaita mallia ei ed hardy, "tatuointeja" toinen käsi umpeen joko siirtokuvia tai mustekynällä, korvakoru, kiiltävät nahkakengät ja muotoiltu sänki, tukka mahdollisimman laitettu ja jos sen voi värjätä monivärillä niin aina paranee.

 

-> Beckhamit.

Vierailija
2/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Marilyn Monroehan on suht helppo hahmo luoda. Valkoinen niskantaakse solmittava mekko, punaiset huulet, kauneuspilkku ja vaalea kihara tukka. Mutta saattaapi olla liian ilmeinen ja helppo.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulder ja Scully.

Vierailija
4/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

no, keitä/millaisia julkkiksia ihailet?

 

Jos ihailu ei ole kriteeri, tietysti voit pistää peroksidiblondin halpisperuukin päähän, levittää kulmakarvoihin asti sinistä luomiväriä ja vaaleanpunaista kiiltohuulipunaa liian monta kerrosta, laittaa kolmen sentin irtoripset ja liian pienen vaaleanpunaisen mekon jonka alle vielä pari sohvatyynyä - Tuksu.

Vierailija
5/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla tuli mieleen Gordon ramsay, joku valkoinen takki, juonteita hirveästi jollain värillä naamaan, ja vaalea sekainen peruukki. Tai Tuksu ja Uuno Turhapuro samanlaisissa laseissa.

Vierailija
6/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Johanna Tukiainen on helppo toteuttaa, vaan tokkopa kukaan tätä matamia ihailee.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lady Gaga (miljoonia vaihtoehtoja). Viimeaikainen look onnistuu vesiväreillä:). Googleta. Miehesi voisi olla vaiks Adam Lambert (homoja helppo matkia).

Vierailija
8/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Brad Pitt ja Angelina Jolie. Jos siis olette hyvännäköisiä:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esko Valtaoja partoineen

Kuninkaalliset Englannista, Ruotsista?

Vierailija
10/10 |
17.08.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuksu on tosiaan helppo! Ei Tuksu käytä sinistä luomiväriä niinkään vaan:

- vaaleanpunaista tai pinkkiä kiiltävää (glitter) huulipunaa runsaasti yli huulten reunojen.

- tumma meikkivoide ja siihen glitteriä päälle

- jos jaksat niin tekoripset ja voimakas silmämeikki

- tukka saa olla reippaasti peruukki, Tuksullakin muovipidennykset

- jos sinulla on hiukan ylipainoa, niin ei haittaa ja plussaa vaan! Siihen joku nakikuori päälle ja pornokorkkarit

 

Huomioi, että epäsiisteys ei haittaa tai likatahrat vaatteissa jne. Ja viinaakin saat vetää ihan rauhassa.

 

Muita hyviä: Nykänen (hoikahko mies, farkut ylös, tennissukat, nahkatakki jne.)

Sitten tietysti Halonen, Ahtisaari, Niinistö on aika helppoja.

 

 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi viisi