Ohuet hiukset
Onko kukaan saanut oikeasti apua esim. priorinista?
Minulla on tummat, ohuet olkapäille asti hiukset. Lyhyeksi en viitsi leikata kun sitten on aina ihan hirveä laittaminen. Pidän aika usein hiukset ponnarilla, mutta ärsyttää kun valkoinen päänahka loistaa helposti! Kuulin joskus että on sellaista tummaa "hiuspuuteria" mitä voi laittaa päänahkaan, mutta en ole moiseen vielä törmännyt. Jotain hiuspuuteria ostin sokoksesta, mutta se olikin vaalea.
Kommentit (3)
Ai hiuspuuteria peittämään vaaleaa päänahkaa, ja pettymykseksesi se ei peittänytkään toivomallasi tavalla, vaan oli vaaleaa...? Ok.
Siis tosiaan, on olemassa tummaa hiuspuuteria, ja itse sitä käytän. Kyseessä on Viviscal volyymikuitu, sitä on erikseen vaaleaa blondeille ja tummaa bruneteille.
Tuotetta käytetään niin, että puuteria laitetaan joko käsien kautta tai sirottimestsa suoraan hiustyveen ja päänahkaan ja hierotaan. Hiukset tulevat todella paljon tuuheamman näköiseksi, kuin tupeeratuksi, ja lisäksi tyvikasvu tai vähähiuksiset kohdat peittyy huomaamattomammaksi.
Tässä ko. tuote http://www.apteekkishop.fi/Viviscal-volyymikuitu-15-g-ruske
Tässä kuvia tuloksista kun käyttää volyymipuuteria tummaan tai vaaleaan tukkaan http://s1215.photobucket.com/user/palapandaa/media/po3-1.jpg.html (linkki kuvaan löytyi täältä http://www.pieceofpanda.com/2012/10/kauneuden-lehdistopaiva-polhemilla.html )
Sellaista on kuin Toppikk hair building fiber. Tuttavalta kuulin, että on ok. Omaa kokemusta ei vielä ole. Sama ongelma kuin sinulla.