Onko muilla sellaista ongelmaa että alushousut menee koko ajan
häppärien ja pyllynposkien väliin? koko ajan saa olla nyppimässä pois. ärsyttää ja on noloa!
Kommentit (12)
Osta hipstereitä. Ne eivät käyttäydy noin. Esim. Pierre Robert -hipsterit on ihan huiput. Ota vaan riittävän pieni koko (mikrokuituisissa yksi koko pienempi kuin puuvillaisissa). En käytä enää muita!
Taitavat olla vääränmalliset tai hieman liian pienet, valitettavasti :/
Hipsterit ei kyllä käy kaikille vartalomalleille, mutta ap päättäköön omasta puolestaan.
vääränlaiset alkkarit. cubuksen hipsterit on kaikista parhaimpia.
Pöh.. 4 jatkaa. Ovat lopettaneet juuri minun suosikkimallini valmistuksen! Voi kökkö!
hipstereitä on myös eri mallisia, mitä mummommat sitä mukavammat
Mulla meni persvakoon kaikki, mallista ja koosta riippumatta. Siiryin suosiolla stringeihin, onpahan vähemmän kamaa hankaamassa. En kyllä omaa kaunista peppua, jossa stringit pääsisivät oikeuksiinsa, mutta kovasti epäilen, että mummokalsarit puoliksi kannikoiden välissä näyttäisi vielä kamalammalta, myös housujen päältä katsottuna.
Aikas monet munkin pikkareista menee juu, mutta hipsterit ja ihan tavalliset mummo slogit istuu napakasti paikoillaan. Noi mummo Slogit on muuten parhaat menkkojen aikaan parhaat yöllä, jos käyttää sidettä. Ne on lähes ainoat, joissa side kestää paikoillaan.
Mä joudun käyttämään kans aika paljon aikaa ja vaivaa alkkarimetsästykseen. Missään nimessä EI käy tämä nykymuoti, jossa jalka-aukoissa ei ole mitään kuminauhan tyyppistä. Yleensä käytän siis midi- ja tai-mallia, jos vain kuminauhantekele löytyy ja on pepusta tarpeeksi leveä malli. Juuri ostin ihanat pitsiset Prismasta. Jotkin halpahallin/vapaavalinnan halpikset ovat olleet hyviä myös.
[quote author="Vierailija" time="25.06.2013 klo 22:15"]
Mulla meni persvakoon kaikki, mallista ja koosta riippumatta. Siiryin suosiolla stringeihin, onpahan vähemmän kamaa hankaamassa. En kyllä omaa kaunista peppua, jossa stringit pääsisivät oikeuksiinsa, mutta kovasti epäilen, että mummokalsarit puoliksi kannikoiden välissä näyttäisi vielä kamalammalta, myös housujen päältä katsottuna.
[/quote]
Sulla on ollut käytössä liian isot housut. Hipsterithän menevät tiukasti reittä pitkin, jolloin lahje ei pääse karkaamaan pyllyvakoon. Liian isoissa hipstereissä lahje pääsee liikkumaan ja ne ovat huonot.
Vääränmalliset pöksyt sulla.