Olenko mä loukkaantunut ihan syyttä?
Mies 'tykkäsi' facebookissa semmoisesta leidistä kun Jessica Nigiri.
Mulla on tosi paska fiilis, mutta en viitsinyt sanoa hirveästi, ettei mies pidä mua ihan heikkoitsentuntoisena. Vaikka nyt olenkin. Mulle on ihan sama, jos se katsoo pornoa jossa on tommosia täydellisiä isotissisiä naisia, mutta tää oli jotenkin niin avointa toimintaa, että mua vaivaa.
Sanoin kyllä ohimennen, että "en tiennytkään, että olet noin innostunut cosplaystä?" vähän niinkuin vihjatakseni, että mikä tää juttu on. Eikai vihjailut tosin mitään auta, pitäisi sanoa suoraan, mutta miten?
En mä nyt itseäni mitenkään rumana pidä, olen hoikka ja normaali, pidän ulkonäöstäni huolta.
Piti vain avautua jollekin.
Kommentit (12)
Tykkää sinä puolestasi jostakin komeasta uroksesta ;)
No voi herran tähen teijän kanssanu!
No mulle tuli just niin lapsellinen olo, että tykkäsin yhdestä, 10 vuotta miestäni nuoremmasta näyttelijäpojasta (joka lähempänä omaa ikääni).
Mutta ihan tosissaan, mun eka ajatus oli, että en syö enää ikinä mitään. Mulla siis syömishäiriötausta, josta mies on kyllä erittäin tietoinen.
Että kehtasi, vielä äitienpäivänä!
No en tiedä, mieheni pitää tämän tyylisistä jutuista enkä ole pitänyt pahana
Oliskohan sulla pitkä itsetutkiskelun paikka? Miten sä voit noin ottaa yhden tykkäämisen? Entäs jos se tykkää naapurin rouvan statuksesta? meneekö soppa nenään silloinkin?
Tai ehkä se on mulla sitten itsetutkiskelun paikka. Mä nimittäin olen vuosien aikana tykkäillyt yhtä ja toista miesnäyttelijää, tanssijaa, laulajaa jne. enkä mulle ole koskaan tullut pieneen mieleenkään, että mieheni saattaisi asiasta loukkaantua. Ron Jeremystä tykkään kunnolla - mulla on t-paitakin. Siinä on camphenkeä niin paljon, ettei sitä peikkoa voi olla diggaamatta.
Nytkö vasta sait tietää, että miehesi saattaa pitää muita naisia kuin sinua viehättävänä? Jos asia sinua noin paljon häiritsee, sano siitä miehellesi, mutta älä automaattisesti oleta, että hän ymmärtää näkökulmasi.
Silloin sinulla olisi napinanaihetta, jos miehesi suuttuisi siitä, että sinäkin "tykkäät" jostakin miesnäyttelijästä tai julkkiksesta.
Vastaus kysymykseesi; olet loukkaantunut turhasta. Miksi ihmeessä sua hetkauttaa sekunttia kauempaa että mies tykkää jostain isotissin kuvasta? Anna olla.
Tuli kyllä avauksesta mieleen, että eikö miehiä hävetä tuollainen? Mielestäni se on aika säälittävää.. Ei pahalla. Tutustuin aikanaan nettideitti sivustolla mieheen, joka lisäsi minut facebook-kaverikseen ja kyseinen jäppinen laittoi joka päivä vähintään kaksi tai kolme kuvaa isotisuisista vosuista facebook sivuilleen, millon oli biksut päällä autoa kuuraamassa ja milloin mitäkin. Mielestäni lähinnä antoi miehestä säälittävän kuvan, eikä kiinnostanut tyypin kanssa enempiä tutustua.
Mutta ap, älä turhaan loukkaannu. Itseäni loukkasi joskus seurustelun alkuaikoina kun mies kommentoi avoimesti kun näki kauniita naisia esim tv:ssä. Nykyään voin itsekin sanoa, että onpa nätti tai jostain miehestä että uu onpa komea mies. Miehesi todennäköisesti kuitenkin rakastaa sinua juuri sellaisena kuin olet, hänen silmäänsä vaan välillä miellyttää katsella jotain povipommia.
No tuskin syömättömyys auttaa sun oloon. Voin lohduttaa että kyllä muakin varmaan ärsyttäisi, jos ukko jotain pornotähteä tykkäisi avoimesti facebookissa. Se on kuitenkin vähän eri kun joku tavis näyttelijä... Oisko se näille itsetutkiskelijoille ok jos oma puoliso vaikka hehkuttaisi avoimesti jotain pornoleffaa facebookissa? "Ihan huippu leffa. Ihania naisia!" Mulle ei ainakaan olisi ok, ja sanoisin ihan suoraan asiasta.
Miksi toi cosplay on tuollaista pornoilua? Tykkään enemmän perinteisistä naamiaisista, joissa ei pyritä mihinkään seksikkyyteen.
[quote author="Vierailija" time="13.05.2013 klo 09:21"]
Miksi toi cosplay on tuollaista pornoilua? Tykkään enemmän perinteisistä naamiaisista, joissa ei pyritä mihinkään seksikkyyteen.
[/quote]taitaa olla fetissi muiden joukossa...
miksi kutsutaan perinteisiä naamiaisasuja? haluaisin katsella.