Näin tänään kaupassa naisen, jolla oli beige toppatakki, jossa tekoturkista
Näytti ihan siltä, että oli ostettu jostain halvalla ja todennäköisesti miehensä rahoilla.
Kommentit (11)
ja olisit voinut sitten sanoa, että sinäpä ostat saman takin ihan omalla rahalla!
jollain sun kaverilla on tuollainen takki, sä oot sílle jostain syystä kateellinen ja nyt haukut sitä vaivihkaa täällä.
Onpa sillä pienipalkkainen mies, jos tuon parempaan ei ole varaa!
viitaten siihen aikaisempaan ketjuun,jossa oli nähty somalimies kaupassa yli 800e takki päällä :D
toppatakki että ei ole vain naisten oikeus.
On se kumma kun ei saa asioista puhua niiden oikeilla nimillä. Aina pitää hyssytellä ja hysätä noita s*tanan toppatakkisia. Geneettisestikin vajaaälyisiä.
viitaten siihen aikaisempaan ketjuun,jossa oli nähty somalimies kaupassa yli 800e takki päällä :D
SOSSUSTA se on saanut ne tekoturkiksensa!! Siellä hyysätään noita toppatakkisia ja maksetaan niille ylimääräisiä vanuja sinne takin vuoriin niin paljon kuin ne vaan haluaa!
Meille villakangastakkisille ei todellakaan tipu tekoturkiksen tekoturkista vaikka sossun rappukäytävään jäätyisimme.
Ja siellä ne kulkevat hakemassa takkeja avoimella kuponkilla. Tietää sen kyllä kun näkee beigen toppatakin jossa tekoturkista että pirun kallis merkkitakki se on ja sossun rahoilla ostettu. :(